Skocz do zawartości

Jak zamontować radio Blaupunkt Sydney SD27?


Gość Iron

Rekomendowane odpowiedzi

to sa przejcia ISO ISO o ktorych juz kilka razy pisalem

 

a czy nie mozna podlaczac

hehehe a co za roznica ?? mam podlaczone bezposrednio od paru lat

(jutro jak znajde chwile to wyjme blaupunkta ktorego mam w cavciu i zrobie fotke)

podstawowe kable sa tak samo rozmieszczone (standard ISO po to wlasnie jest)

jedynie kabel napiecia stalego sie rozni

(zamiana czerwonego i zoltego w przypadku OPLA)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd właśnie wynikło moje pytanie :D do doświadczonych użytkowników .Wcześniej montowałem Clariona do Alfa Romeo , cały montaż sprowadził się do wpięcia kostek ISO ,natomiast przy Oplu i Panasonicu były jakieś kombinacje , nie pamiętam jakie.Dzięki za odpowiedzi 8).Jak zamontuje i będzie grało pochwalę się na forum.A jeśli chodzi o tą zamianę żółtego i czerwonego to chodzi o zamianę miejscami?

Pozdrawiam

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

a jak to zrobisz to juz droga wolna :D

 

tak jak juz pisalem wczesniej

u mnie w przejsciowce ISO ISO bylo juz przygotowane do zamiany

na obu kablach byly wtyczki wiec tylko przepialem kable

 

dla przypomnienia

mam dwa ople w jednym blaupunkta w drugim Sony 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Radio prawie zamontowane , ale ma jeszcze pytanie odnośnie podłączenia.Chodzi o zamianę miejscami kabla czerwonego i żółtego, mam rozumieć że czerwony to napięcie bezpośrednio z akumulatora a żółty to podtrzymanie pamięci radia?U mnie radio bez zamiany przewodów grało ,stacje były zapamiętane, jedyna różnica to ze do pinu 7 jest podłączony gruby czerwony kabel ,a do pinu 4 cienki czerwony kabel( mowa oczywiście o kablach w instalacji samochodu) i teraz pytanie czy kable te trzeba zamieniać?Według schematu na starym Blaupunkcie (fabrycznym) wynika że piny te były zamienione a z drugiej strony nowe grało bez przełączania kabli.Proszę o odpowiedzi

Pozdrawiam

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Teraz już radio naprawdę zamontowane :wink: .Jednak trzeba było zamienić te nieszczęsne kable :evil:.Bez zamiany radio zapamiętywało stacje , gasło po wyłączeniu kluczyka ale nie podtrzymywało zegara.Po zamianie przewodów radio zachowuje się jak oryginalne ,czyli da się włączyć radio bez kluczyka , po włączeniu zapłonu jeśli jest wyłączone to się włącza(przy zachowaniu warunku , że przed wyłączeniem zapłonu radio było włączone) ,po wyłączeniu zapłonu gaśnie :drunk: .Za wszelką pomoc wielkie dzięki :drunk:.

Pozdrawiam

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do teamtu chociaż będę pisał troszkę nie na temat http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Kupiłem sobie takie radyjko jak kolega czyli Blaupunkt SD27 i wiem już, że muszę przelutować kabelki (mam nadzieję, że w eFce robi się tak samo).... ale mam mały problem z anteną... Brat mi wyjmował radio i jakimś cudem coś porozłączał i teraz moje pytanie jka to złożyć... czy brakuje tu jakiegoś elementu?

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

niczego nie brakuje

to czarne na radiu to przejsciowka

podlacz antene z instalacji auta prosto do radia

Podłączyłem bezposrednio do radia i jest lipa, bo radia się nie da słuchac, sygnał łapie ale jest bardzo słaby :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności