Skocz do zawartości

Radio pobiera prąd!!!help!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam chyba podobny problem.

Poranne odpalenie silnika jest masakryczne, 5-10 sek

Po 30min jezdzie do pracy (miasto) kolejne odpalenia 14:00 i 19:00 o wiele lepiej (max 2 sek)

Wystarczy noc by aku znowu nie mial sily ruszyc silnika

 

1. Czy cos mi podbiera prad?

2. Czy tez akumulator jest juz do wymiany? (zdaje sie ze ma okolo roku)

3. Jak wyjac akumulator. Gdy ostatnio chcialem to zrobic skonczylo sie na ponowym przykreceniu klamr, nie bylem w stanie znalesc mocowania :roll:

 

PS pomiar na zimnym zgaszonym silniku 11,5V na zalaczonym silniku 14,5V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzyłem miernikiem ustawiony był na 20 mA

 

A co do kabli jak połączę je według kolorów to będzie trzymać pamięć czy nie :roll:

 

To ja już nie wiem wydawało mi się że tylko radio pobierało prąd bo jak je odłączyłem pobór spadał do zera

 

[ Dodano: Pon Lis 24, 2008 15:51 ]

dajcie może ktoś krok po kroku jak to sprawdzić czy niema gdzieś przebicia że ten aku tak szybko pada bo jestem zielony jeden kolega skołował mi opis robiłem według niego i właśnie takie coś mi wyszło

 

[ Dodano: Pon Lis 24, 2008 15:53 ]

PS pomiar na zimnym zgaszonym silniku 11,5V na zalaczonym silniku 14,5V

 

[ Dodano: Pon Lis 24, 2008 15:54 ]

tyle to akurat wiem że na wyłączonym będziesz tyle miał a na załączonym masz ładowanie i takie ładowanie jest w normie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzon_de_vito

Witam,

Mam chyba podobny problem.

Poranne odpalenie silnika jest masakryczne, 5-10 sek

Po 30min jezdzie do pracy (miasto) kolejne odpalenia 14:00 i 19:00 o wiele lepiej (max 2 sek)

Wystarczy noc by aku znowu nie mial sily ruszyc silnika

 

1. Czy cos mi podbiera prad?

2. Czy tez akumulator jest juz do wymiany? (zdaje sie ze ma okolo roku)

3. Jak wyjac akumulator. Gdy ostatnio chcialem to zrobic skonczylo sie na ponowym przykreceniu klamr, nie bylem w stanie znalesc mocowania :)

 

PS pomiar na zimnym zgaszonym silniku 11,5V na zalaczonym silniku 14,5V

Niestety nie mozna jednoznacznie odpowiedziec na pytania bez podsatwowych pomiarow (wystarczy pomierzyc prad pobierany przez rozrusznik i juz mamy duzo jasniejsza sytuacje). Niechec rozrusznika do wspolpracy moze byc spowodowana albo slabym akumulatorem, albo zlym stanem lozyskowania czy brakiem masy na bloku. Moga tez byc podpalone szczotki ale to w zasadzie jest tylko nastepstwo "kwadratowych" tulejek.

 

btw. jesli akumulator ma faktycznie 11,5V na postoju to nie jest wesolo (o ile miernik nie waluje), zacznij od naladowania akumulatora prostownikiem i pozniej bedziesz sie martwil.

 

ps. jesli chodzi o mocowanie akumulatora - jesli widziales jak w maluchu jest przykrecony akumulator, to w astrach (przynajmniej w f-kach) jest tak samo, tylko ten przykrecany "klocek" jest od strony nadkola (tam gdzie trudniej lapy wlozyc), trzeba nasadowy klucz z przedluzka i wykrecasz bez problemu. W sumie na chama da sie wyjac akumulator bez uzycia klucza, ale z kluczem duzo latwiej :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pomyślała trochę główka po przeczytaniu postów i już jestem świadomy tego że 11mA aku mi nie rozładuje teraz myślę że aku walnięty jest ,jutro pojadę sprawdzić do sklepu z akumulatorami bo tego nie sprawdzę domowym sposobem wielkie dzięki za uświadomienie mi tego myślę że w aku leży wina ale wszystko się okaże jutro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności