Skocz do zawartości

Reflektory i odbłyśniki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Wiedzę że podobny temat jest niżej i w sumie mógłbym się podpiąć, ale pytania w nim o reflektory, oraz zużycie oleju jakoś mi nie idą w parze dlatego wolę założyć nowy, osobny temat. Problem jest taki: mam bardzo słabe światła. Kiedy kupiłem auto okazało sie że poprzedni właściciel mial żarówki H4, ale 100W. Ich temperatura musiała być za wysoka bo były postapiane kostki elektryczne. Moje pytanie dotyczy tego, jaki kolor powinien mieć odbłyśnik nad żarówką. Chodzi mi o wewnętrzną stronę tej kopułki bezpośrednio nad żarówką.

U mnie jest czarna matowa. Wydaje mi się, że te 100W żarówki wypaliły tę powierzchnię i dlatego jest tam czarny mat. Czy nie powinien być srebrny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no powinno być właśnie matowe.

Jeśli chcesz poprawić świecenie pozostaje kupić nową lampę.

Byłbym raczej za nowymi bo za używki też trzeba dać ok 300 zł i pewnie nie będą w najlepszej kondycji.

A samego odbłyśnika żarówki raczej nie uda Ci się kupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Te odbłyśniki można łatwo odkręcić i wyjąć. Znam warsztat który regeneruje reflektory poprzez nałożenie nowego "chromu". Koszt to 100zl od reflektora. Myślę że te odbłyśniki mi zregenerują i za jeszcze mniejszą kwotę. Zadzwonię jutro i się dowiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzwoniłem dzis do nich i powiedzieli ze tych kopułek się nie regeneruje i wystarczy tylko prysnąć je srebrzanką. Co o tym sądzicie? Srebrzanka też jest przecież taka matowa tylko nie czarna a srebrna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dziś się troszkę nudziłem a oto jak można oszczędzić kilka groszy w kilkanaście minut.

Pierwszy odbłyśnik jest przed czyszczeniem nalotu a drugi to ten sam, tylko po jego wyczyszczeniu.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dodam że na drodze znaczna poprawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś problem z wyjęciem tego?

żadnych, u mnie odbłyśnik przykręcony był do klosza na trzy śrubki torx 20 lub 25 nie pamiętam dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jest jakiś problem z wyjęciem tego?

żadnych, u mnie odbłyśnik przykręcony był do klosza na trzy śrubki torx 20 lub 25 nie pamiętam dobrze.
Jak i czym czyściłes ten nalot. Bo u mnie za nic nie chcial zniknąć i cały czas był czarny mat od wewnątrz tych odbłyśników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod ręką miałem akurat troszkę pasty polerskiej i kawałek szmatki i tym poszło. Niestety nie pomyślałem aby drugi spróbować czymś innym np jakimś środkiem do szorowania.

Przed czyszczeniem myślałem też o drobnym papierze ściernym w końcu srebrny mat jest lepszy od czarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności