Skocz do zawartości

Drzwi do Sintry


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Boczne drzwi do mojej Sintry nagle przestały sie otwierać. Nie reagują na pilota tak jak pozostałe i pozostają zamkniete. Czy ktoś miał już taki przypadek. Co sie mogło stać? I jak sie do takich drzwi dobrać aby sie dostać do zamka? prosze o pomoc. Z góry dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miałem ten sam problem, działo się tak gdy zamykałem drzwi i dodatkowo "ryglowałem" przyczyna leży w stykach na drzwiach tzn brak dobrego przewodzenia . Pisałeś kilka dni temu o zamykaniu " na trzy razy" to jeden z objawów. U mnie po paru dniach zamek sam odpuścił. Jeśli u Ciebie też puści to zdemontuj styki na drzwiach suwanych i wyczyśc pokolei każdą wsuwkę. Pozdrawiam. zobacz też http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=18581

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No i faktycznie stało sie tak jak mi napisałeś Drzwi dzisiaj puściły. Rozumiem że styki znajdują sie tam gdzie są wystające bolce w drzwiach i to trzeba odkręcić tak samo ze stykami w nadwoziu. Dzięki za link jest ciekawy ale mam nadzieje że nie będe mósiał z niego korzystac. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja u siebie czyściłem styki ale te zewnętrzne bo mi centralny po zamknięciu z powrotem otwierał drzwi z prawej strony.Nic nie wyciągałem z drzwi i słupka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam szanownych kolegów mam pewien problem i nie ukrywam, iż liczę na pomoc z Waszej strony ,

Mianowicie problem dotyczy nieszczęsnych drzwi elektrycznych od strony pasażera . Od jakiegoś czasu wariowały przy zamykaniu , tzn. tak jak ktoś już pisał zamykały się na przemian i otwierały . W dniu dzisiejszym natomiast po dopchnięciu ich ręcznie przestały w ogóle reagować na przyciski wewnątrz kabiny ani ten na słupku , ani ten nad lusterkiem . Dodatkowo nawet nie reagują przy pchnięciu ich ręcznie ( siłownik nie ciągnie) . Jednak przy zamknięciu ręcznym i lekkim dopchnięciu dociągają

 

Drugi problem jaki mam to pilot centralnego zamka , nie reaguje nic a nic , wymieniałem baterię , czyściłem gumki i nic lipa . Auto jak kupiłem to ze dwa razy zareagowało na pilota a teraz cisza .Przy zamykaniu drzwi z kluczyka natomiast , boczne elektryczne raz zamykają rygiel raz nie .

 

Nie wiem jak sobie poradzić z tym problemem proszę pomóżcie w Was ostatnia nadzieja :-) W przeciwnym razie czeka mnie auto-elektryk i następne wydatki ( bo mam już i tak rozrząd do wymiany )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Drugi problem jaki mam to pilot centralnego zamka , nie reaguje nic a nic

Jak będziesz wybierał się w te okolice http://forum.opel24.com/topic/63213-sintra-z-oswiecimia-lub-okolic/ to jak to mówią upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper , niestety dla mnie za daleko :( a problem jakoś muszę rozwiązać , coś mi gdzieś mignęło o pilocie i drugim aucie , to ok.

Jednak brak reakcji na pstryczki elektryczki do drzwi bocznych to inny problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyść na początek styki na słupku i drzwiach suwanych.

Problem nie zamykania zamków w drzwiach suwanych jest chyba wewnątrz tzn coś nie do końca łączy i dlatego czasami nie reagują na centralny.

Musiałbyś rozmontować tapicerkę i przyjrzeć się wtyczką, siłownikom itp (przy okazji poczęstować je preparatem do styków elektrycznych)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co może być przyczyną tego

 

 

natomiast po dopchnięciu ich ręcznie przestały w ogóle reagować na przyciski wewnątrz kabiny ani ten na słupku , ani ten nad lusterkiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi coś w tym problemie doradzić poza typowym sprawdź bezpieczniki itp po prostu nie mam drzwi zamykanych elektrycznie.

Przyjrzyj się na jakiej zasadzie to działa, nie wiem czy są jakieś czujniki przeciążeniowe lub coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności