Skocz do zawartości

Regulator napięcia


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Sprawa ma się tak że, ze cztery miesiące temu elektryka w mojej V-e zgłupiała. Wskazówki krótko po odpaleniu położyły się a kontrolki migały sobie jak w dyskotece.

Samochód jeżdził bez zakłóceń.

Pewnego razu po długiej trasie zajrzałem pod maskę, PRAWIE CAŁY ELEKTROLIT WYKIPIAŁ z akumulatora, sprawdziłem napięcie ładowania 19V (na jałowym) trochę dużo pomyślałem i pogoniłem wymienić regulator napięcia. Pomogło do wczoraj, do obrotów powiedzmy 2500 jest OK jak więcej napięcie skacze koło 19V.

Pytanie:

Jestem wybrańcem któremu poszła ta sama część dwa razy pod rząd?

Czy może coś innego szwankuje?(choć logicznym się wydaje że to regulator)

Za wszystkie odpowiedzi, sugestie, i słowa pocieszenia z góry dziękuję:?:

16xel,alternator delco-remy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

powiem tak miałem podobny problem i dobrego znajomego elektryka który powiedział TAK: jeśli padł regulator napięcia to za jednym zamachem lepiej wymienić: łożyska,diody,szczotki i regulator bo za parę miesięcy przyjadę z tym samym problemem i zapłacę podwójnie tak zrobiłem i mam spokój raz a porządnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie jest

napiecie powyzej 14,4 to katowanie ukladu elektronicznego silnika

jechac juz sie nie da w tym stanie bo spalisz osprzet auta

na hol i do warsztatu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem osobiście przy wymianie regulatora alternator był ok wirnik, komutator, szczotki, mostek, wszystko było w porządku.

Coś chyba słaby ten elektryk.

Może faktycznie trafiłeś na uszkodzony regulator ale wygląda to na walniętą diodę. (In my opinion.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

i do tego wszystkiego wszyscy wiemy że altek w viki jest w głupim miejscu bo ma słabe chłodzenie więc trzeba na niego uważać bo może fajnie narozrabiać

 

[ Dodano: Pią Sty 09, 2009 21:03 ]

a elektryka faktycznie tak jak FENIX2 pisze radze zmienić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość demon086

Witam ja mam taki samy problem nie miałem ładowania wymieniłem regulator napięcia i było wszystko ok 14,4 na wolnych obrotach jak go sprawdzałem przy odbiorze ale po przejechaniu 1 km znowu zapaliła się kontrolka od akumulatora na początku myślałem że to pozostał błąd w komputerze ale z powrotem wróciłem od razu do tego mechanika i jak się okazało to jak przy gazowałem to napięcie wzrastało do 16 więc co trzeba znowu regulator napięcia tylko że oryginalny a nie zamiennik. Co panowie proponujecie???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za spec ze wypuscil z warsztatu bez pomiarow ??

ma zrobic tak zeby bylo dobrze

czy to na zamienniku czy na oryginalnych czesciach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość demon086

no chciałbym żeby było dobrze bo jutro będę miał drugi regulator a nie mam zamiaru kupować trzeciego bo za ten zamiennik dałem 150zl plus robocizna 100zł tylko zastanawia mnie czemu auto jak stało to rozładowało akumulator czy czasem gdzieś nie będzie zwarcia bo twierdzi że alternator jest w dobrym stanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość demon086

Wymieniłem regulator po raz drugi i jak na razie wszystko ok :rolleyes: Widocznie gościu na sklepie sprzedał zepsuty bo od razu mówił że jak by co to nie można go oddać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności