Skocz do zawartości

Rozrusznik ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No jak sie pitoli to sie pitoli , pierwsze aku, potem reczny i jak juz odetchnałem ze wszystko Ok. To dzisiaj rano probuj odpalić Sinterke i nic tylko cyk

no to jeszcze raz i troche ciezko co mnie zdenerwowalo ale odpalil za 3 razem .

no i luzik. wyjazd do babci stamtad do katowic dzieciak chcial postoj w macdonaldzie no i wychodze z maka i chce jechac i cyk zero , no to powlutku proba odpalenia i znowu cyk

i tak kilka razy lekka nerwowowka - czy ubezpieczenie obejmuje takie przypadki.

w koncu wziolem przekrecilem 2 razy szybko kluczyk i pyr pyr pyr rozrusznik zakręcil

powrot do babci po reszte rodziny i nerwowo 3 razy odpala no to mowie trudno zobaczymy potem no i teraz 2 razy odpalil od strzalu ale nie wiem co jest . Czy to aby nie koniec rozrusznika ??? Bo wyglada mi na to ze się zawiesza ??? Gdzie go znajde , moze jakis domowy sposob czyli stukniecie pomoze w takich przypadkach ????

no chyba ze to co innego :) Jedynie co moge jutro zrobic to poprawić klemy na aku - zapomnialem sobie ich przesmarowac wazelina .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam rozrusznik znajduje sie z tylu silnika klepnac sie raczej nie da bo trzeba po auto wejsc nowy rozrusznik na allegro kosztuje ok 240 zl a regenerowany 170 zl zeby stwoierdzic co sie dzieje trza go wyjac i sprubowac na sucho pradopodobnie jak kolega pisze to bendiks moze byc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie wydaje że ci sie skończyły szczotki i trzeba je wymienić. Miałem podobną sytuacje jak popukałem w rozrusznik to na jakiś czas pomogło ale na dłuższą mete pukanie przestało pomagać. Wymieniłem szczotki i jest OK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak słyszysz cykanie a nie kręci to faktycznie albo bendiks lub co bardziej prawdopodobne że to szczotki w rozruszniku. Rozrusznik jest mały i w dieslu znaduje sie od spodu pośrodku silnika nad prawą półosią. Musisz najpierw zdjąć osłone (blacza nierdzena) .Podnieś maske , między turbiną a pompą wspomagania nieco niżej widać blache przykręconą dwoma śrubami (klucz 10) trzeba je odkręcić i potem jeszcze jedna przykręcona do rozrusznika ale ta jest dostępna od spodu. Od spodu ostrożnie musisz wyjąć tą osłone aby nie zrobić zwarcia do przewodów rozrusznika. Wystarczy podnieść auto podnośnikiem z prawej strony i na leżąco wejdziesz pod auto ale lepiej i komfortowo robi się z kanału.Ta osłona prawdopodobnie będzie pęknięta na zagięciu osłaniającym rure wydechową to przy okazji możesz ją sobie pospawać ale lepiej gazowo.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Sinterka już pod blokiem ;) Ja niestety nie posiadam garażu lub kawałka suchego miejsca więc jestem skazany na mechaników http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif Tym razem Sinterka wypróbowała nerwy mojego mechaniora od Skody - w każdym razie trochę psioczył bo myślał , że to bułka z masełkiem ,

W każdym razie rozrusznik zregenerowany bendiks był walnięty .

Musze przyznać , że teraz auto zupełnie inaczej mi odpala.

dzięki wszystkim za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czesc chlopaki, to moja sintra zle startuje od wcoraj, kiedy zatankowalem do pelna. Zaraz sprawdzalem wszistkie fora o co chodzi i kierowano w tym problemu na wszystkich: 1/ bateria-kiedy brak mocy, ciezko startuje /to jak wszystkie diesle/

2/rozrusznik- to u sintry najwiecej problem s szcotkami, i /puzdra???/ nie wiem jak po polsku-to te dwa pierscionky kdzie caly rotor rozrusznika ulozony i w nich sie kreci (repasowac rozrusznik, lub kiedys staci wyciscic i presmarowac)

3/paliwo sie cofa do baku- probuj nastartowac s przerwami 10 minut, 20 minut i godzina, czy roznica, jak zawsze dluzej startuje, to sie cofa- zaloz zawor na zasilanie, ale lepiej to znajdz kdzie naciaga powietrze do systemu paliwa.

Ja sie gotuje na ta swoja sintra w ponedzialek, wszystko muszy sprawdzic, to jak by ktoz z kolegow mial jesce coz doradzic, prosze mi dac wiedziec, bo to samochodek bardzo fajny, tylko mie wkurza ze zawsze coz mi sie staje w trasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności