Skocz do zawartości

problem ze złamanym wałkiem rozrządu po raz 2,jaka przyczyna


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Mam pytanie na które nie jest mi w stanie odpowiedzieć mój mechanik ani inne osoby "znające" sie na mechanice.

 

W moim Opelku b(astra 1,4, benzyna, 1992 rok, licznik 120000 km).Po raz 2 w przeciągu 4 miesięcy złamał się wał rozrządu. Złamanie w centralnej części, olej jest ok. Naprawde spokojna jazda.

 

Generalnie pierwszy raz złamał się po wymianie uszczelki pod głowicą (około 2 miesiace po naprawie). Wymiana w wydawało by się dobrym warsztacie. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

 

Na szrotach chłopaki dziwią się strasznie, że potrzebuje wałek bo podobno to się w 1,4 nie powinno stać. Bo jest u góry.

 

Sytuacja jest taka, że mechanik proponuje wymianę całej głowicy :D

 

Okaże się, że będę musiał sprzedać z bólem serca auto bo nie stać mnie na takie wydatki co 2 miesiące. Zwłaszcza, że po objechaniu Tarnowa i okolic części brak jedynie silniki w cenach 600-1000 zł. Patologia.

 

Proszę o jakieś rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zmęczenie materiału lub rzeczywiście coś nie tak z głowicą - trzeba by zweryfikować wszystkie części pod tym kątem

czasami zdarza się uszkodzenie wałka ale np podczas zerwania rozrządu

tu masz kolejny: http://www.allegro.pl/item539766668_walek_rozrzadu_opel_1_4.html

czy całą głowicę w tej samej cenie: http://www.allegro.pl/item539192283_kompletna_glowica_astra_1_4_8v.html

 

lub ew. nowy wałek za 300/400zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ew. nowy wałek za 300/400zł

pytanie czy za 2 miesiące po raz 3 nie pęknie znów na połowę? swoją drogą dzieki serdeczne za linki myslęze się przydadzą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Ja mam na zbyciu wałek rozrządu z C14NZ. Jak coś to pisz do mnie na PW.

 

Wałek może pęknąć jeśli obudowa wałka jest wykrzywiona naprzykład w wyniku przegrzania silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z nim by również tak się stało, to niemal na 100% byłbym pewien, że coś nie tak jest z elementami z nim współpracującymi

a niemal 100% dlatego - bo może masz aż takiego pecha do tego auta

ale pomyśl i wybierz najlepsze/najpewniejsze rozwiązanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem tak kiedyś w Kadecie D. Pękł mi wałek, wymienilem wałek na nowiuśki i ten też pękł. Kupiłem na szrocie wałek razem z obudową (komplet zmontowany, nie składany z osobnego wałka i obudowy) i zapomniałem o pękającym wałku.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Panowie - wszystko da się pomierzyć i ustawić a to przecież ułamek kosztów wymiany głowicy.

Znajdź odpowiedni warsztat, który to wyreguluje i da gwarancję na naprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość kasa1979

Slyszalem o usterkach tych walkow,wiem tylko tyle ze po jakims czasie poprostu walek trzeba dociagnac na nowo i po problemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość max-mot

Slyszalem o usterkach tych walkow,wiem tylko tyle ze po jakims czasie poprostu walek trzeba dociagnac na nowo i po problemie.

dokładnie kolego tak jak piszesz, trzeba sprawdzać mocowania wałków bo w silnikach z12-z14xep występuje jakiś problem że wałki pękają bo coś się luzuje na którymś tłoku (wada fabryczna), z tego co się orientuje to między wałkami z silnika z12xe a wałkami z12xep jest różnica znacząca. wałki z silnika z12xe są grubsze a krzywki niższe , w silniku z xep wałki są cieńsze a krzywki wyższe i w ten sposób jest uzyskiwana większa moc silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności