Skocz do zawartości

Czy to dobry wybór audio ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Z racji, iż w mojej Asconie nagłośnienia nie ma ( były jakieś blaupunkty 15W które do niczego się nie nadawały, a póki co prowizorycznie wkręcone głośniki ) zamierzam za jakiś czas zrobić większy zakup nagłośnienia...

Z przodu z racji, iż miejsca jest mało w grę wchodzi tylko głośnik 10cm ( oczywiście wykluczając różne przeróbki....

 

Nie chce żadnych dwudrożnych głośników z tej racji, iż dźwięk nie będzie taki sam jak po oddzieleniu wysokich tonów od niskich.. dlatego na przód wpadł mi w oko ten zestaw:

 

http://www.allegro.pl/item614443163_boschmann_rv_4200xt_markowy_zestaw_glosnikow.html

 

Gdyby finanse jakoś dopisały i stwierdziłbym, że nadal jest dość cienko to zakupiłbym drugi taki zestaw i zamontował jeden nad drugim ( dobry pomysł czy wieś ? )

 

Z racji, iż w bagażniku ma znaleźć się skrzynia basowa więc na tylną półkę planuje wrzucić elipsy:

 

http://www.allegro.pl/item617122057_boschmann_pr_6390_turbo_6x9_prawdziwe_350w_rms.html

 

Oczywiście do tego jakiś wzmak 2/4 kanałowy po 100W ( RMS ) na kanał ...

Czy to mniej więcej będzie miało ręce i nogi?

Konkretnie nie bardzo znam się na tych parametrach , trochę kojarzę o co chodzi w mocach, pasmie przenoszenia, impedancji itp ale może ktoś mądrzejszy się wypowie?

Ma ktoś jakieś konkretne doświadczenia z tymi modelami głośników albo tą firmą?

 

Z góry dzięki za wasze porady i sugestie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak kolega wyżej.........

 

boszmany to możesz sobie do komarka wsadzić i też będzie lipa........

 

kumpel ma takowe głośniki i jednym słowem lipa i to wielka.......

 

nie polecam tego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobrym pomysłem jest montaż 4 głośników w przednich drzwiach ( po 2 na stronę ) aby ograniczyć wysilanie 2 głośników... chodzi mi o to, że żeby otrzymać w miarę głośny dźwięk nie trzeba tak żyłować jednego głośnika co w konsekwencji skutkuje charczeniem i znacznym pogorszeniem dźwięku co przy 4szt. było by o wiele znaczniej mniej zauważalne gdyż zamiast piłować 2szt. by otrzymać powiedzmy 60db to przy mniejszym wysileniu otrzymujemy taką samą moc z 4?... opłacalne to może być ?

 

Np: dwa takie na jedną stronę:

http://www.allegro.pl/item618898455_glosniki_hertz_dcx100_60w_od_dealera_sklep_mlawa.html

 

?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry glosnik plus wygluszenie drzwi

to cala recepta

a nie ilosc http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

pomysl jak wsadzic 16

10 to sporo za male glosniczkii zadnych elips na polke

 

jak pisalem wczesniej

poczytaj troche w tym dziale

bedziesz wiedzial wiecej o instalacji car audio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem iż 16 nie wejdzie gdyż gałka od szyby zawadzać będzie o maskownice....

Chyba, że darować sobie póki co, przerobić od jakiegoś opla elektrykę szybek i wtedy ew. gałka nie ma nic już do rzeczy tylko kwestia czy w szkielecie drzwi nic nie będzie wadzić ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mefistofeles

dobry glosnik plus wygluszenie drzwi

to cala recepta

a nie ilosc http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

pomysl jak wsadzic 16

10 to sporo za male glosniczkii zadnych elips na polke

 

jak pisalem wczesniej

poczytaj troche w tym dziale

bedziesz wiedzial wiecej o instalacji car audio

 

Wygłuszenie daje naprawde sporo. Ale co do elips się nie zgodze. Zależy jaki samochód i jakie elipsy oraz jak są ustawione.

 

Co do tych 2 głośńików w drzwiach- głośńik charczy ? zazwyczaj to nie jest jego wina :wesoly: Ja u siebie pogłaśniam na maxa i nie ma żadnego charczenia! poprostu głośńik dostaje za mało mocy ??? samo radyjko nie pociagnie :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mefistofeles

Boschmanny to lipa powiadacie... heh ja w swojej mam i nie narzekam, grają czysto i bardzo ładnie:)

 

a słyszałeś jak głośńiki innych firm graja :?: ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ale nie wszyscy chcą wydawać i nie wszyscy mają dużo kasy na to, a myślę że jak za te ceny boschmann gra całkiem ładnie :wink: hehe oczywiście wiem że Hertz czy inne są lepsze ale cena robi swoje, w moim przypadku 4 głośniki i radio to wydatek 500 zł a muza jest dobra :wink: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności