Skocz do zawartości

Czy to dobry wybór audio ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ja odświeżę trochę temat ponieważ mój pogląd na temat audio lekko uległ zmianie...

Tak jak mówiłem w półkę na tył poszły elipsy Kenwooda o mocy 200w ( pewnie szczytowej ) ale nie powiem - "trzaskają" ładnie...

 

Na pewno zamierzam wymienić przód i tutaj w grę wchodzi coś do max 200zł...

Najchętniej zakupiłbym Hertz'a DSK 165 komplecik midwoofera wraz ze zwrotnicami i tweeterami ale troszkę cena wykracza poza moje osiągi oraz w obecnej chwili radyjko nie wykorzysta potencjału głośników..

 

Dlatego myślałem nad zakupem Hertza DCX 130 - co znawcy tematu o nich sądzą ?

Chyba, że poleci mi ktoś jakieś inne w przystępnej cenie głośniki które przy cienkim radiu ( 4x45) dadzą radę przez jakiś okres czasu? najchętniej 130mm lub trochę mniej 165mm...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje cienkie radio jak to nazwałeś niema 4x45 a co najwyżej 4x15

ja został bym przy tych DSK 165, słyszałem i te dsk i dcx.

a zamiast tych elips trzeba było wzmacniacz kupić(chyba że masz już jakiś)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zamierzam wymienić przód i tutaj w grę wchodzi coś do max 200zł...

Najchętniej zakupiłbym Hertz'a DSK 165 komplecik midwoofera wraz ze zwrotnicami i tweeterami ale troszkę cena wykracza poza moje osiągi oraz w obecnej chwili radyjko nie wykorzysta potencjału głośników..

 

Dlatego myślałem nad zakupem Hertza DCX 130 - co znawcy tematu o nich sądzą ?

Chyba, że poleci mi ktoś jakieś inne w przystępnej cenie głośniki które przy cienkim radiu ( 4x45) dadzą radę przez jakiś okres czasu? najchętniej 130mm lub trochę mniej 165mm...

Na allegro da się dostać nowe Tonsil Speed 1700 za 180zł. Moim zdaniem to lepszy wybór od DSK, a co dopiero DCX.

 

W DSK jest tragiczny tweeter, moim zdaniem to nadaje się on tylko do łupanki, przy normalnej muzyce(wystarczy, że wokal się pojawi) to skwierczy jak boczek na patelni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elipsy dostałem za free więc nie wypadało nawet nie założyć...

Wzmaka będę polował na Hertza Ep 4 ...

Jakoś chciałem zrobić całe audio na jedną firmę , wzmak Hertza Ep4, do tego jakaś skrzynia, na tył w późniejszym czasie wymienić na elipsy Hertza ECX 690 a na przód założyć za jakiś czas ESK 165...

Radio pewnie niedługo będzie Kenwood KDC-W3044AY...

Co do zestawu nie wiem czy do każdej muzyki "się nadaje"...

Tzn. głównie słucham muzyki klubowej, electrohouse, trance ale często również HH, czarnego rapu gdzie bass jest porządny a i potrafię mocny hardstyle ruszyć a przyznam szczerze , że słuchanie muzyki cicho to nie słuchanie... Aczkolwiek zdarza mi się też słuchać czegoś zwykłego, po prostu radiowych hitów czy klasyki lat 70/80/90 więc takiego wyszukanego zestawy będę potrzebował...

 

Cursor - a według Ciebie te tonsile tylko 1300 też warto na powiedzmy okres 8-12 miesięcy żeby jakoś to grało ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeże temat zepsuł mi się głośnik w przednich drzwiach i teraz musze kupić cos mam wybrane 2 modele sony XS-HA1727 i blaupunkt bgx 633 możecie mi poradzić które wybrać niechce mieć dyskoteki w aucie ale chciałbym żeby grały czysto radio mam JVC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sony XS-HA1727 i blaupunkt bgx 633 możecie mi poradzić które wybrać niechce mieć dyskoteki w aucie ale chciałbym żeby grały czysto radio mam JVC

Żaden.

Na stronie autosound.pl są woofery signat L16, myślę, że to bardziej przyszłościowa opcja.

Do tego jakbyś jeszcze drzwi wykleił matami i zamontował woofery na panelach mdf, a nie plastiku, to na pewno poprawiłby się bas z przednich drzwi.

Nie każdy, który pakuje sporo kasy robi dyskotekę w aucie.

Wczoraj była impreza na muchowcu, mogłeś wpaść i poprosić o odsłuch kilku furek startujących w sound off, a sam byś przekonał co mam na myśli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie cos takiego bym zakupił ale nie mam kasy a cos musi grac w autku a może mi ktoś powiedzieć do jakiej głębokości szukać głośników bo przeszukałem internet i nie mogę znaleźć na jednej stronie piszą max 51mm a na innej 56mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności