Skocz do zawartości

Jak polepszyć dzwięk za małe piemiądze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Hej,

 

otóż odebrałem dziś prawko :wink: i jako pierwsza furka, od rodziców, Opel Kadett 87r 1,3benzyna Kombi. nie rewelka ale tyłek wozi, ale granie jest standardowe,

 

Radio Panasonic z CD 4x30 Watt,

 

ale głosniki jakieś No Name tylko 2 w tych pułkach przy przedniej szybie,

nie chce jakiegoś wypaśnego grania ani lubcowania, tylko czysty dzwięk z lekkim basikiem.

 

w te miejsca nie włoże nic lepszego bo nie ma miejsca. tuba w bagażnik odpada bo jak coś przewieść czy cos to nie będę kombinował,

 

pozostaje chyba kwestia drzwi, jak tak sie orientowałem to nie bardzo da sie wyciąć bo szyba przeszkadza jak się odsunie. widziałem na necie no mieli takie plastikowe "odstawniki" nie wiem jak to sie nazywa ale głośnik dało rade wtedy włożyć.

 

co myślicie? co kombionować? żeby to jakoś grało? jak w drzwi to skąd moża skołować takie coś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Bez robienia/modyfikowania boczków w drzwi nic nie wsadzisz.

Musisz dać pod głośnik "dystans" np. z MDFu lub podobnego materiału. Robisz wtedy dzióre w boczku, pod głośnik dajesz dystans i wejdzie sporo głośników średnucy 16,5cm, min PowerBassy S6C.

Masz jeszcze miejsce na głośniki w kratkach wentylacyjnych na desce, ale z tego basu nie będzie.

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=32082

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No właśnie jak to z tym jest.

 

bo jak kupie dystansy, czy tam wytne z czegoś ale to będą odstawać od całośći głośniki, a jak zakryś to że odstaja.

 

http://www.audiocar.pl/extras/galeria/kadet/kadet.htm nie wiem czy można link ale zaryzykuje.

 

głośnik w drzwi jak wsadził to skołował jakiś plastik żeby to zakryć.

 

bo tak to wytne założe dystans ale będzie perfidnie wystawał.

jak to zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku, który podałeś do założenia głośnika jest użyty panel z mdf'u.

Jest to najlepsza opcja. Umożliwia solidne przymocowanie głośnika.

 

Ta stronka myślę, że też Ci trochę wyjaśni:

http://www.audiotuning.pl/car-audio,montaze.html

 

Jak założysz jakieś dobre głośniki i zasilisz je jakimś markowym wzmacniaczem to przy wygłuszonych drzwiach i głośnikach zamontowanych na panelach z mdf'u pojawi się bas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Kadecie dalem glosniki Magnat 16 cm i bez zadnych dystansow weszly. A i okienka sie otwieraly bez problemu.

 

A od dzis VECTRA A. 2.0i 115KM

Tutaj postaram sie zaszalec z czasem gdyz bez muzyki ciezko sie jedzie gdzies dalej.

 

Kombinuj stary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności