Skocz do zawartości

problemy z kluczykami


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. szukalem czegoś na forum odnosnie kluczyka do auta. jestem posiadaczem opla vectry c z 2002 r. mam problem jeden kluczyk zaczyna szwankowac pilot i bagney jest wytarty, a ten drugi zapasowy był już używany ale nie działa. Bateria jest nowa. Co naj smieszniejsze pilot nie działa wogule ale drzwi moge otwożyc bo do zamka pasuje idealnie bagnet tylko w stacyjce nie da się przekrecić nie rozumiem tego ? Czy ktos może wie czemu tak jest ? I jeszcze jedno czy moge kupić gdzieś na złomi lub na allegro kluczyk czy można go wcałosci przystosować bagnet i pilot do mojego auta ?? bo w oplu zawolali odemnie za nowy kluczyk prawie 600zł !! Może dlatego ze są tam trzy przyciski ? Dziękuje za jaką kolwiek pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używany ale nie działa. Bateria jest nowa. Co naj smieszniejsze pilot nie działa wogule ale drzwi moge otwożyc bo do zamka pasuje idealnie bagnet tylko w stacyjce nie da się przekrecić nie rozumiem tego

W tym drugim nie masz po prostu transpordera Nie wiem czy prawidłowo to nazywam! . Jak zle to prosze mnie poprawić!.Ale wiadomo o co chodzi .. To taka kość ! W obudowie kluczyka!.Pewnie wypadła Ci przy zakładaniu tej baterii!!. Wiec nie otwieraj tego drugiego bo znowu zgubisz i będzie po jexdzie!! co do Tego pierwszego klucza !To raczej masz stacyjkę wytartą [w niej sa takie zapadki które sie wycierają ] Można to naprawiać! syn mi mówił ze jest to na forum , ale nie znalazłem !Może na innym! Jak również kupują używaną i wstawiają transporder do klucza i jest OK..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To mnie zaskoczyleś z koscią w kluczyku? ten co jako tako dziala nie ruszam go tylko sie rozejze na allegro lub jakimś auto zlomi bagnet przerobic i dać go zakodowac i powinno być ok tak mysle? bo bać co bać serwis jest za drogi. dzięki za opinie i czekam na inne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyleś z koscią w kluc

Tak na przyszłość:rozbierając pilota np do wymiany baterii trzeba uważać,żeby nie wypadła kość od immobilizera. A jezeli chodzi o dorobienie ! to poszukaj w pobliżu może i dalej ! naprawa imobilizerów kodowanie kluczy itp. i zrobią ci to na miejscu z grawerowaniem grota i kodowaniem koszt około 200żł. Ja ostatnio tez miałem jeden klucz w TDI i w Aso powiedzieli mi 750żl. z tym ze typ. scyzoryk!! plus pilot. A zrobiłem za 300żl. w twoim przypadku cos jest z stacyjką!! bo nie możesz przekręcić!! klucza!. A moze dorobili ci tylko jako drugi klucz ale tylko do otwierania! ! bez imobilisera! .Bo tez taka ewentualnosc istnieje!!. Jezeli byś nim przekręcał a mrugała by kontrolka na desce to znaczyłoby że masz nie synchronizowany układ!! co można samemu zrobić!! Ale w twoim przypadku klucz sie nie przekręca!! Więc ta ewentualność odpada! :wink:???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No wlaśnie to jest dziwne drzwi otwieram bez problemu a w stacyjce nie da rady a znowu na siłe nie chce zeby czegoś nie popsuć. ale to racja poszukam jakiegoś ,, klucznika,, moze zrobi mi drógi dzięki za pomoc. ps. ale jak by tej kosci nie był to pilot powinien dzialać na tyle zeby chociaż drzwi otwierać :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość kapusta

witam ja mam takie pytanie szkoda zakładać nowego tematu bo właśnie to pytanie do tych co są pasuje

mam taki problem z pilotem ze jak nacisnę guziczek to mi nie świeci tylko tak jak by mruga przez co to będzie ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Spróbuj rozłączyć immo i sprawdź czy kluczyk zadziała jak tak to masz coś z kluczykiem. Jak nie to stacyjka 1 z dwóch i tak najtaniej sprawdzisz.

Dorobić kluczyk za 350 pln jak to stacyjka jest walnięta to bezsens. i odwrotnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności