Skocz do zawartości

Jak zdjąc relingi.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam pytanie do posiadaczy Astry F Caravan 95-98. Jak tam się odkręca ( zdejmuje) relingi dachowe. Ponieważ jest tam bajzel, a kupiłem autko i chcę to wyczyścić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam niedawno sciagalem podsofitke bo ciekl mi szyberdach i powiem ci zeby odkrecic relingi trzeba sciagnac podsofitke i tam znajdziesz sruby od relingoow duzo roboty

 

ps. proponowal bym wyczyscis na myjce cisnieniowej chyba ze chcesz calkiem sciagnac relingi to wtedy milej pracy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak jak pisał CHESTER, jest z tym nieco roboty; przygotuj sobie nieco narzędzi (trox 25 na plastiki, większy krzyżak na uchwyty, inbus prawdopodobnie 5 na prowadnice do rolety bagażnika i klucz 21 na ewentualne odkręcenie pasów) i do roboty. Na dobrą sprawę nie musisz całej podsufitki demontować. Jak zaczniesz demontaż od bagażnika to możesz dojść tylko do uchwytów dla pasażera z tyłu. Potem tylko delikatnie odginasz podsufitkę i odkręcisz przednie mocowanie relingu (dobrze wcześniej wyjąć zagłówki przednich siedzeń). Jak będziesz zakładał ponownie to pomyśl o uszczelnieniu (nowe uszczelki na śruby lub silikon) bo potem może nieco przeciekać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

arkadiusz733, czy już zdejmowałeś relingi i ponownie zakładałeś? Jeżeli tak to dalsze pytanie czy przeprowadziłeś testy czy po ponownym założeniu relingów nie przecieka przypadkiem woda? Jak testy wypadły pomyślnie to zdradź mi swoją "technologie" (czym uszczelniałeś itp) bo ja już trzeci raz walczyłem z relingami i w dalszym ciągu mi przez dziury w dachu przecieka woda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość arek78lodz

w astrece kombi woda dostaje się nie przez szwy dachowe lecz przez otwory od relingów i szyby boczne bagażnika oraz jesli jest to uszczelkę szyberdachu. Jednak najbardziej newralgicznym punktem jest otwór montażowy relingu nad bagażnikiem i tam wali woda strumieniami. Czasem możemy się pomylić bo również w tym miejscu ale od prawej strony przechodzi wężyk od spryskiwacza tylnej szyby (który lubi pęknąć). Otwory podobno bo jeszcze nie testowałem uszczelniać klejem do szyb choć teoretycznie silikon powinien dać radę jak się dobrze oczyści.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności