Skocz do zawartości

Głośniki tył Astra F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam serdecznie.

 

Proszę Was o pomoc w wyborze głośników do Astry F do tyłu w półkę.

Wolał bym coś z 20 cm. Proszę o pomoc jakie polecacie modele od jakich firm.

W tej chwili posiadam radyjko JVC KD-G351 ale w przyszłości chciałbym je wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie jestem ekspertem ani audiofilem, ale mogę coś zapodać z własnego doświadczenia. Najpierw pytania: czy masz na myśli półkę w sedanie czy boczki w hatchbacku i czy zestaw ma grać pod samym radyjkiem, czy może z wzmakiem oraz dodatkowym subwooferem? Niedawno stałem przed podobnym problemem w hb. Zestaw miał zagrać jedynie pod radyjkiem. Ostatecznie wybrałem, po porównaniu "na ucho" kilku zestawów Hertz DCX 130. Wcześniej zastanawiałem się nad Helix i JBL i te w tym przedziale cenowym spisywały się gorzej. Podsumowując dźwięk z tweeterów najmniej dokuczał, średnie dobrze eksponowane, niskie bez korekty na akceptowalnym poziomie. Należy jednak przyjąć, że zestaw z tyłu to jedynie uzupełnienie, często zbędne lub wręcz przeszkadzające. Scenę i tak musisz dobrze skomponować z przodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

do Astry F do tyłu w półkę.

Moim (i nie tylko moim) zdaniem zmarnujesz kasę.

Porządnie wygłusz drzwi za kasę przeznaczoną na ten sprzęt dwie rolki maty dekarskiej kosztują ok 70 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki ty masz zestaw ale jak ma być tylko pod radyjko to ja bym się na twoim miejscu zakręcił za zestawem 4 głośników i 2 wysokotonowych fabrycznych. Ja mam taki zestaw do Cd300. Ma naprawdę dużo niskich tonów ale i wysokich. Może nie jestem audiofilem ale na moje ucho na prawdę dobrze gra co nawet pochwaliło kilu znajomych

 

Ja tam nie twierdzę że drogie głośniki są gorsze ale do Astry moim zdaniem wystarcza taki zestaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio do samochodu to worek bez dna :D Zależy jaki przedział cenowy Cię interesuje. Najlepiej kupić tak jak kolega wcześniej wspomniał zestaw 4 + 2 głośników, ale niekoniecznie orginalnych oplowskich. Na papierze może wyglądać że ten lub tamten głośnik jest lepszy ale każdy słuchacz ma swoje preferencje i trudo jednym głośnikiem zadowolić kilka osób. Przejdź się do sklepu audio i posłuchaj jak gra każdy z głośników i wybierz to co Ci odpowiada. Nie bez znaczenia jest również odpowiednie przygotowanie auta tzn. wyciszenie, odpowiednie okablowanie itp. Bez tego nawet najlepsze głośniki będą źle i "płasko" grać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też posiadam hertz dcx 130 w seryjnych miejscach i jestem zadowolony grają super jak na takie małe głośniki nawet basik mają a oto fotka http://prezeslion.fotosik.pl/albumy/458666.html nie opłaca się dawać w półkę 20cm głośników bo słaby efekt lepiej kupić dobre głośniki na przód np hertz dwu drożny zestaw odseparowany czyli midibasy osobno a tz. gwizdki (tweetery )osobno i to oczywiście z zwrotnicami wszystko to jest w komplecie do hestz-ów cena ok 260zł i wygłuszenie drzwi i na tył np. takie jak ja mam z tyłu. tylko jak założysz głębokie głośniki w astrze f to szyba nie opuści ci się do końca ale da się z tym jakoś żyć ale dźwięk będzie 100 razy lepszy niż w półce 20 cm głośników . I czystość dźwięku będzie dużo lepsza. a i jeszcze co do tych 20cm wątpię żeby to dobrze grało pod samum radiem. to jest tylko moja opinia oczywiście zrobisz jak zechcesz pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poczytałem już trochę na forum o caraudio w oplach, ale jeszcze mam takie pytanie, bo chciałbym zamontować głośniki do astry f sedan gdzieś z tyłu, czytałem ze jedni odradzaja głośniki na pólce z tyły, jesli tam nie robic to gdzie je zamontować? W astrze są dwa oryginalne głośniki w przednich drzwiach i zwykłe nie za drogie radio pioneera. Zastanawiam sie nad zamontowanie głośników z tyłu na półce bo pasażerowie narzekaja ze z tyłu nic nie słysza:D Czy gdzieś sa pociagniete kable do tyłu? Czy jesli bede chciał wstawic głosniki z tyłu na półce to okablowanie tez bede musiał ciagnac i jak te kable podłaczyc do radia?

 

PS W tym temacie jestem laikiem wiec prosze o wyrozumiałosc:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności