Skocz do zawartości

Problem z połączeniem?


Gość tmk2404

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kilka dni temu założyłem sam instalacje car audio. Może na początku opiszę co zamontowałem, potem przedstawię problem:

 

Magnat RX 44

Sinuslive SL165W i NEO-25S

Kable dietz 20mm a głośnikowe 2.5mm miedź ofc

 

Otóż problem jest następujący. Podczas odsłuchu gwizdek z lewej stron gra stłumiony. Prawy gra bardzo głośno i czysto a lewy jak standardowe głośniki z tyłu, których nie odczepiałem i grają pod radiem. Próbowałem już wszystkiego, zamieniałem kable podpięte pod wejścia w wzmaku, raz zadziałało ale tylko na chwile co mnie bardzo zdziwiło bo myślałem, że już wszystko naprawione. Wnioskując, kanały nie powinny być uszkodzone. Dalej podpinałem pod kanały 3,4 zamiast 1,2. Cały czas tak samo.. Zmieniałem miejscami kable sygnałowe, nic nie dało, nadal lewy stłumiony, zmieniła się tylko widoczność z lewa na prawa i odwrotnie na ustawieniu balansu. Naprawę ręce opadają mi, bo nie wiem co jest nie tak. Dodam jeszcze, że kabel plusowy puściłem lewą stroną, stroną kierownicy, głośnikowe środeczkiem a sygnałówki prawą. Jeżeli ktoś ma jakieś inne propozycje sprawdzenia tego, piszcie a ja napewno to sprawdzę, bo już mam dość tego :D

 

Pozdrawiam!

 

dodam jeszcze, że zwrotki też są ok bo przekładałem i problem nie zniknął..

Pomocy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że masz rację. Proszę wytłumacz mi wtedy, dlaczego dziś jak jechałem do pracy to wszystko grało świetnie a jak wracałem znów się zepsuło? :) Jutro zamienię głośniki i dam znać. Jakieś inne pomysły? :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być uszkodzony kabel, wadliwe przejście na wtyczce przy głośniku lub zimny lut na samym głośniku. Zamieniając głośniki wykluczysz lub potwierdzisz ich sprawność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś grzebałem przy głośniku i okazało się, że wszystko zostało spowodowane przez moją nieostrożność :beer: Przy wierceniu dziury w karoserii opiłki metalu dostały się na membranę gwizdka i myślę, że to było przyczyną. Były naelektryzowane więc łatwo je wyciągnąłem za pomocą szpilki :beer: Proszę potwierdzić jeśli ktoś się zna czy to mogło być przyczyną tłumienia tweetera?

 

Pozdrawiam

 

Niestety to nie wina tego :beer: Głośnik jest walnięty, wystarczy go lekko dotknąć aby przestał grać. Muszę oddać go na gwarancję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Gdyby był uszkodzony to by nie grał cały czas, a on gra jak mu się podoba, jakby coś w środku nie stykało. Wyjęcie ich nic nie dało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności