Skocz do zawartości

Skrzynka do zestawu


Gość tmk2404

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym kupić jakąś przyzwoitą skrzynkę do zestawu magnata rx44 i przodu sinuslive sl-165w. Wzmacniacz jest dość mocny i nie wiem za czym mam się rozglądać. Ewentualnie mogę te parę zł nadciągnąć budżet jeśli jakaś propozycja mnie zainteresuje. Myślałem nad 10 ewentualnie nad 12. Słyszałem, że przyzwoicie grają Infinity i są dość tanie. A może magnat xpress 12 choć nie wiem czy nie będzie mocowo zbyt słaby do zestawu. Co o tym myślicie? Proszę o propozycje :D

 

tu propozycja, wydaje mi się okazyjna

Infinity ref 1200 w. ib

albo

magnat b30 chociaż nic o nim nie słyszałem, jeśli wiecie jak gra proszę o opinie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Powiedz jakiej muzy najczęściej słuchasz (szybki czy wolny bit)

2. Chcesz gotową skrzynię czy sam głośnik, a skrzynie będziesz sam robił (notabene polecam tutorial z którego sam skorzystałem kiedyś jest na tym forum; naprawdę kawał dobrej roboty:)

 

[ Dodano: Czw Wrz 03, 2009 16:03 ]

Tego Magnata Xpressa sam kiedyś rozważałem, ale lepiej rozglądnąć się za jakąś używką.

 

Jak ja miałbym brać dla siebie to zainwestowałbym w taki:

Intertechnik

 

Nawet masz w gotowej skrzyni:) Słyszałem ten głośniczek w akcji, naprawdę polecam bo nie potrzeba mocnego wzmaka żeby go napędzić, a jego prędkość jest nie do pobicia, jest pare filmikow na Yout.. sam zobacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie szybki bit, dlatego chcę coś zamkniętego, bez BR. Chcę już kupić gotową skrzynkę. Głośniczek fajny ale trochę mały bo 20cm co za tym idzie zbyt słaby do wzmaka który ma na mostku 325w rms. No chyba, żeby dać go normalnie ale to też średnio bo chyba chcę 25 lub 30. Czy ten infinty 1200 co wyżej podałem jest ok? Ma 7 lat a stan jak pisze właściciel bdb. Sam już nie wiem..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szybki bit to nie słyszałem lepszego w tej cenie niż MDS08.

Miałem jeszcze Emphasera Linearx 10" na sprzedaż ale już poszedł za... 70zł. Świetny głośniczek na pewno spełniłby Twoje oczekiwania 250W RMS, bardzo uniwersalny z bardzo dobrym jak na 10" zejściem i bardzo szybki.

 

Zależy jak głośno słuchasz muzyki.

 

Jeśli głośno to ten MDS08 nie spełni Twoich oczekiwań, to głośniczek bardzo szczegółowy do jazzu, rocka i każdej muzy gdzie bas jest "skomplikowany". Oczywiście poradzi sobie z HH czy techno bez problemu ale dachem sam nie zatrzęsie chyba że w tandemie.

 

Słyszałem Infinity ale nie wiem czy akurat ten egzemplarz, to niezła firma robi dobry sprzęt o niebo lepszy niż magnat.

Warto byłoby go posłuchać; najważniejsze żeby jego brzmienie było dobre dla Ciebie.

Jeśli chcesz sobie sprawić tą skrzynię co podałeś w linku to poszukaj w necie wypowiedzi posiadaczy takiego sprzętu.

 

Jeśli nie chcesz żeby cała parafia słyszała jak nadjeżdżasz szukaj takiego Intertechnika.

 

Z resztą do niczego nie namawiam, najlepiej się samemu przekonać i posłuchać paru różnych egzemplarzy.

 

Skontaktuj się z kolegą Cursor on Ci powie więcej w tym temacie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, muszę pojeździć i poodsłuchiwać parę egzemplarzy. Wtedy zdecyduję. Ten intertechnik odpada bo za dużo nie zdziała w moim zestawieniu. Potrzebuję 10 lub 12. Ten emphaser byłby idealny ale trudno, nie ma co się rozżalać :D

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Potrzebuję jakiegoś fajnego subwoofera do asterki 2, na każdym forum polecają co innego i powiem szczerze że już nic nie wiem, co osoba to inna opinia. Tu na forum jest kilka osób którzy znają temat ca dlatego proszę właśnie ich o opinie. Z przodu są hertze esk 165,drzwi wygłuszone i jest w miarę ok, choć szału nie robią - są pod wzmacniaczem kenwood kac 848 zmostkowanym w dwa kanały po 150 wat rms na kanał - spory zapas mocy pozostał. Suba chciałbym podłączyć pod Infinity RA 7502 - ok 220 wat rms, słuchana muzyka to raczej szybszy bit oraz radio eska, chodzi także o to by nadto bagażnika nie zająć, więc moje typy to Infinity 1260W - http://allegro.pl/item743232077_infinity_1260w_closed_obudowa_mdf_30l_cisnieniowa.html oraz Rockford Fossgate R1 - http://www.allegro.pl/item735833221_rockford_fossgate_r1_ekskluzywnysub_300w_wroclaw.html - choć o tym głośniku nie czytałem żadnych opini - kieruję się tu firmą. Proszę znawców o ustosunkowanie się do tego lub jakiś inny przykład.

Druga opcja to taka, że Infinity RA 7502 pójdzie na przód a na suba zostanie kac 848 z dwoma kanałami po 150 wat rms jeden - ale tu potrzeba jakiegoś głośnika dwucewkowego - a na ten temat to już wogóle mało wiem. Rozważę każdą propozycję, tylko nie chcę wydać 1000 zł na suba, myślę że tak koło 400. Proszę o pomoc :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności