Skocz do zawartości

CD 30 MP3 - po odgrzybianiu wariuje ... jak sie dobrać


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Otorz ma pewien problem .... przyczyna znana... odrzybianie bo powtorzylo sie to juz drugi raz.

Za pierwszym juz jakis czas temu razem po odrzybianiu nie dzialo przypiski do radia albo wywolywaly inne funkcje niz powinny.. ale po jakis 1-2 h wrocilo do normy

 

Teraz pojawilo sie to samo takze po odgrzybianiu ale juz 2 dzien i nie poprawia sie...

ale dokladniej

 

Zazwyczaj jak otwieram auto po dluzszym postoju wysuwa sie CD i zaraz chowa... i zaczyna grac radio.. jednak przyciska z radia sa nieaktywne.. nie moge tez nic zmienic z kierownicy. Dopiero po jakims czasie cos chwyta i zazwyczaj wysuwa sie wtedy CD .... wrzucam je ponownie i zaczyna grac CD i niemal wszystko smiga... jednak przyciska 2 i 6 wywoluja odpowiednio 1 i 5 no i nie moge przelaczyc na radio. Bez problemu jednak przelaczyc moge to z kierownicy.

 

odlaczylem akumulator ale nic to nie dalo

mysle ze cos tam zacieklo i trzeba dobrac sie do radyjka

 

jednak nie wiem jak.... tzn domyslam sie ze prze te dziurki na radyjku.. moze jakis imbus... probowalem ale nic nie poszlo.... ale zapewne te ktore posiadam nie pasuja .. czy po prostu jakos inaczej do tego trzeba sie dobrac

 

i kolejna sprawa... wydaje mi sie że ten panel przedni wyjdzie z caly radiem a zapewne problem tkwi na polaczniu panela z radiem... ktos sie dobieral moze juz do tego i wie co i jak

 

[ Dodano: Sro Wrz 09, 2009 18:11 ]

ten "imbus" to opel km-6067

 

ale wiem ze mozna to ominac bo kiedys facet podlaczajacy mi cb chyba imbusami to otwieral

 

 

Przeniosłem do odpowiedniego działu / ko78

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się czegoś dowiesz to się podziel :-(, ja tez się głowię jak to radyjko wydłubać, bo zaczęło już tak szwankować, że muszę je wymienić. Podłączenie nowego (innego) to dopiero będzie zabawa, nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, anyway, pozdrawiam i życzę powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wystarczy wpisać np. w Google

hasło:" wyjmaki do radia 2 din" aby zobaczyć czym wyciąga się wasze radyjka.

wiem na pewno ze nie potrzebne sa do tego te slecjalne wyjmaki .. tylko cholera proboje po kolei i nie moge wyjac http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok mam juz wyciagniete i teraz dobieram sie do radyjka

 

Ja jestem juz na koncowce .. a moim zamiarem jest dobranie sie do ukladu scaloego pod przednim panelem.

Odzielilem panel przedni od radia... no i wraz z tym panelm jest plytka z ukladem scalony.

Oczywiscie wszysto odkrecone

Teraz mam problem.... bo pokretlo glosnosci czy tam wlacznik jak kto woli wydaje sie byc za duze aby przeszlo przez otwor... z drugiej strony nie wiem czy mozna je wyjac po prostu bo nap jest na jakims "sworzniu"

 

Moze ktos rozbieral radyjko i wie jak sie do tego dobra bo ja probowalm silowo.. tzn bez przesady bo nie wiem gdzie moze byc granica ale nie idzie i jako przepchanie tego ... ani sciagniecie pokretla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze pomorze ?

powiem tak widac ze cacieko tam od tego odgrzybiania...wprawdzie tam gdzie mam dostep to nie duzo jest to jest dosc tluste i nie wiem czy teki spryskanie cos pomorze

 

w kazdym razie czekam nadal na informacje jak sie do tego dobrac

 

[ Dodano: Sro Wrz 23, 2009 10:37 ]

ok.. juz wiem jak to jest wiec sie podziele:

 

Pokrętło od volume jest fabrycznie dosyć mocno wciśnięte na impulsator - aby je wyjąć najlepiej czymś podważyć; trzeba tylko uważać żeby nie uszkodzić front panela który jest z plastiku...;

 

ja nie podwarzalem tylko wziolem po protu miedzy zeby i wycignolem

 

ale syfik tam jest maly... preparat by tam nie pomogl tak mie sie wydaje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to chyba jeden z najbezpieczniejszych preparatów do czyszczenia elektroniki. chyba że ktoś zna lepszy. Sam go kiedyś używałem i powiem że byłem zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja do wyjmowania radia urzywałem 4rech gwoździ...takich dłuższych, kupionych w castoramie.

 

jesli chodzi o odłanczanie tych pokręteł, to można je zdjąć bez problemu, trzeba troche mcniej pociągnąć, gorzej jest z ich nałożeniem, napewno niemozna tego robic na siłe, np uderzajac czymś, bo mozna je uszkodzic.

 

co do mycia elektroniki panelu, to ja bym uwazal na to, najlepiej zrobic to pod czytą wodą i dokladnie wysuszyc, ale moga sie pozniej pojawic problemy ze przyciski niebeda poprawnie działać. ja myłem i jest OK. A to radyjko masz Delphi czy Blaupunkta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności