Skocz do zawartości

Astra I 94r. Głośniki przód - Jakie ??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero zaczynam swoją przygotę z oplem ( świeży kierowca ) ... jestem zielony w tych sprawacha ale moze od razu przejde do konkretow..

 

Otoz mam problem z glosnikami w moim aucie.. :D

Chodzi o to że cała prawa strona, zarówno przód jak i tył :D nie działa.. wydaje mi sie ze kabelki nie stykają lub po prostu głośniki się popaliły w co wątpie, bo dotychczasz autem jezdzila mama a ona w ogole muzyki nie słucha.. nie znam sie na elektronice wiec nie mam pojecia co moglo sie stac..

 

Moze ktos z was ma jakis pomysl ?

Mozna w jakiś sposób sprawdzić czy głośniki są ok ?

 

No a jeśli nie da się tego naprawić to jakie głośniczki do przodu i do tyłu polecilibyście ? i jakie ogólnie są ich wymiary.. do przeznaczenia mam jakieś 200-300zł

 

z góry dzięki za odp.

 

poprawiłem tytuł"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzisz np podłączając je na krótko - tak głośniki, jaki i kable - podłączając np inne w miejsce starych.

Co do nazw, rodzai - znajdziesz w dziale do którego przenoszę temat

rozejrzyj się tam na początek w tematach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki do nich nie dojdziesz to się nie dowiesz

Podłączone są do głośnika :D czyli na początek tapicerka do zdjęcia (są opisy na forum i trudne to nie jest), potem odkręcisz głośnik i przewody na wierzchu

Do tylnych dojdziesz od bagażnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, powiedz mi jeszcze taka rzecz, jak juz dojde do glosnika i przewodow, jak sprawdzic czy wszystko ok, czy przewody nie sa spalone albo glosnik nie dostal w leb ? jest jakis sposob ? czy po prostu musze inny (sprawny) glosnik podlaczyc ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najprościej to zaiskrzyć przewodami jak zaiskrzy to i prądy dochodzą :D

a poważniej możesz podłączyć choćby na sztukę jakikolwiek inny i obadać

możesz i zabawić się z miernikiem

Ale na sam początek to pokręć gałką lub przyciskiem (bo nie wiem jakie masz radio) i zobacz czy balans nie jest przestawiony tylko na jedną stronę :D lub czy są wtyknięte wszystkie przewody w kostce radia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie no, aż taki lajikiem to ja nie jestem.. z radiem jest wszystko w porzadku cos sie tak z tymi glosnikami.. swego czasu przerywały.. czasami jak podgłośniłem działały obie strony.. teraz juz nic kompletnie nie da sie zrobic..

 

 

ps.

a moze masz jaki patent na taki problem hehe :

 

rozkrecilem radio ( orginal w oplu (blaupunkt) ) wyciagnąłem przednia listwe i przy wkladniu z powrotem pojawil sie problem.. tam trzeba taki paseczek wsadzic w taka kosteczke i za pieruna nie moge tego zrobic :wesoly:

 

Teraz nie dosc ze gra mi tylko lewa strona to moge sluchac tylko jednej stacji bo przyciski na panelu mi nie trybia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pisać....ja w sumie amatorsko montuje sprzęt car audio u siebie ale jakoś sobie radze. Korzystam np. z tego forum w problematycznych sprawach, nigdy nie zadaje pytań jak wpierw nie poszukam, a ty pytasz o takie pierdoły że zał pisać nawet, ogarnij się i użyj możliwości szukaj men...

Pozdr....bez urazy :wesoly::)

 

usunąłem zdublowany tekst/DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

westcoast, Laikiem nie jesteś? To po co rozkręcałeś radio? W tej chwili to możesz tylko zwrócić się do fachowca o pomoc bo widzę że nie masz zielonego pojęcia na temat tego co chcesz zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności