Skocz do zawartości

Jazda z odłączonym przepływomierzem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem sprawdzić czy przepływomierz jest OK i go odłączyłem by sie bez niego przejechać ale po odpaleniu silnika poczułem benzynę i się wystraszyłem by czegoś np nie zalać. Czy można zrobić taką próbę i się przejechać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spokojnie możesz odłączyć przepływomierz i jeździć. Nic złego się nie będzie działo. Ja także kilka miesięcy temu z tym walczyłem i robiłem takie próby, zresztą z powodzeniem. Po odłączeniu silnik będzie pracować w trybie awaryjnym co będzie się objawiało nieco niższą mocą i większym spalaniem (jednak po kilkanastu km testów na pewno nie zejdzie dużo paliwa - więc spokojnie). Jeśli po odłączeniu przepływomierza znikną objawy niedomagania silnika to będzie znaczyło, że znalazłeś przyczynę. Powodzenia !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif No to idę odłączyć przepływke. Oby to było przyczyną... bo narazie żaden mechanik nie typował przepływki.

Jak pojeżdżę to dam znać.http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to ja będę w Łodzi w najbliższy weekend (nauka). Gdybyś miał większe problemy to możemy podmienić przepływomierz z mojej Corsy do Twojej i sprawdzisz sobie czy to pomoże. Choć całkiem możliwe, że test z odłączeniem tego elementu rozstrzygnie sytuację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za propozycję ale to raczej nie przepływka. Owszem jakby łagodniej zachowuje się w momencie przygazowania na danym biegu i po nagłym puszczeniu gazu ale niestety tymczasowy brak mocy nadal występuje...... cos jeszcze można odłączyć na próbę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz jeszcze zawór EGR na próbę czy będzie jakaś róznica w zachowaniu silnika. Ten zawór jest po prawej stronie (patrząc od przodu auta) przykręcony do bloku silnika. Jego wtyczka jest na wierzchu i nie da się jej przeoczyć.

 

A kolega w poprzedniej wypowiedzi miał na pewno na myśli przepustnicę do czyszczenia. Fakt, że też ten zabieg może czasem pomóc. Można ją wyczyścić z użyciem jakiegoś środka do czyszczenia gaźników (można je spokojnie kupić w sklepach motoryzacyjnych) lub naftą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz jeszcze zawór EGR na próbę czy będzie jakaś róznica w zachowaniu silnika.

Fakt, brakiem mocy może objawiać się uszkodzony zawór EGR, jednak jeśli grzybek zapiekł się w pozycji "otwarty" tak jak to było w moim przypadku, to odłączenie go spowoduje tylko zaświecenie kontrolki ECU (jeśli do tej pory się nie zaświeciła), a w zachowaniu silnika nic się nie zmieni. Jeśli kolega mógłby bardziej szczegółowo opisać objawy, wtedy moglibyśmy pomóc. Bo w sumie z tematu wątku nic nie wynika, a w poście dowiadujemy się od Ciebie, że masz problemy z brakiem mocy. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz jeszcze zawór EGR na próbę czy będzie jakaś róznica w zachowaniu silnika.

Fakt, brakiem mocy może objawiać się uszkodzony zawór EGR, jednak jeśli grzybek zapiekł się w pozycji "otwarty" tak jak to było w moim przypadku, to odłączenie go spowoduje tylko zaświecenie kontrolki ECU (jeśli do tej pory się nie zaświeciła), a w zachowaniu silnika nic się nie zmieni. Jeśli kolega mógłby bardziej szczegółowo opisać objawy, wtedy moglibyśmy pomóc. Bo w sumie z tematu wątku nic nie wynika, a w poście dowiadujemy się od Ciebie, że masz problemy z brakiem mocy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności