Skocz do zawartości

Prawidłowe podłącznie radia Panasonic


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Mam Corse B JOY i miałem radio fabryczne. Jednak wczoraj zakupiłem sobie radio Panasonic CQ-RDP 920 na CD. Dokupiłem specjalną przejściówke z wejscia Panasonic na kostke ISO. I śmiga radyjko :)

Ale mam pytanko: jak i co zmostkowac/podlaczyc zeby radio gralo bez zaplonu i w dodatku nie tracilo pamieci po wylaczaniu zaplonu ??

i gdzie dac bezpieczniki ?? bo w rtej kupionej kostce nie ma zadnego :mrgreen:

 

p.s. pewnie nieraz bylo. prosze na nakierowanie, bo szukalem z grubsza ale nie znalazlem http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif

 

z gory dzieki za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ok dzienx

 

a co dokladniej da ta zamiana kabelkow czarnego i czerwonego ?? Czy duzo proadu bedzie pobierac radio ??

 

tak sobie mysle ze moe lepiej by bylo zrobic tylko ta pamiec zeby mi sie nie kasowala przy gaszeniu zaplonu :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da Ci właśnie podtrzymanie pamięci, gdyż część odbiorników ma stały plus z baterii który służy także do podtrzymania pamięci z pinu 7 a część z pinu 4.

A co do drugiego pytania to zerknij w instrukcji, może są podane dane techniczne dotyczące poboru prądu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ok dzięki za odpowiedź.

napisz mi tylko jeszcze po której stronie zamienić te przewody ??

moja dokupiiona kostka wyglada tak:

http://allegro.pl/item845455511_zlacze_panasonic_cq_iso_kostka_adapter_f_vat.html

 

mam zamienic je po stronie wtyki panasonic czy iso ?? hmmmm....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć z której kostki łatwiej wypiąć piny. Możesz też przeciąć właściwe kabelki, połączyć na krzyż i zaizolować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Możesz też przeciąć właściwe kabelki, połączyć na krzyż i zaizolować.

 

hmmmm a tak dokładniej :wino: nie jestem elektrykiem :)

 

a gadybym zrobil tak:

 

pzry kostce ISO A odcial zolty przewod [pamiec] i przy kostce Panasonic zrobil zworke [ zolty podpial do czerwonego] :)??

Zatrybiloby to ?? :wino:

Dodam ze bez zadnych bezpiecznikow :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na kostkę ISO na pin 4 przychodzi +12V po stacyjce a na pin7 +12 V z akumulatora. Po prostu przecinasz te dwa kabelki i zamieniasz. Jeśli kolory są tak jak piszesz w tych pinach czerwony i żółty, to czerwony z ISO łączysz z żółtym z Panasonika, a żółty z ISO ż czerwonym z Panasonika. Zachowasz w ten sposób opcje (jeśli taką posiada radio) uruchamiania po włączeniu zapłonu i wyłączenia radia po wyjęciu kluczyka z stacyjki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

to czerwony z ISO łączysz z żółtym z Panasonika, a żółty z ISO ż czerwonym z Panasonika. Zachowasz w ten sposób opcje (jeśli taką posiada radio) uruchamiania po włączeniu zapłonu i wyłączenia radia po wyjęciu kluczyka z stacyjki.

dzisiaj się za to zabrałem :P i trybi :beer: działa wszytko na zapłonie :beer: [mam nadzieje ze rano nie bede mial niespodzianki z akumulatorem :D ]

a gdybym chciał żeby działało bez zapłonu to co mam zamienić ?? :D [tak przy okazji]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw czy radio włącza się na wyłączonym zapłonie. Jeśli nie, a chcesz żeby też tak grało, to rozłączasz kabelek który idzie na pin 4, zostawiasz go niepodłączonego a ten który idzie z radyjka dopinasz do połączenia pin7- radyjko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności