Skocz do zawartości

ogrzewanie w Kadecie


Gość ryba1986adam

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam Panów!

 

Oczywiście mam ten sam problem ale poza nie jeszcze jeden z bocznych i pod szybą otworów wentylacyjnych leci mi Cieple a z 2 środkowych zimne (śmiejemy się że mam klimatyzacje 2 strefową) ale w taka zime zaczyna to być irytujące;/ Jak to naprawić i co może yć przyczyną?

 

Bardzo Dziękuje i Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No właśnie ja też miałem taki problem ale to już niestety jest tak zrobione fabrycznie że w środkowych kratkach leci zimne powietrze... Jedynie można je zatkac tym pokrętłem przy kratkach. A jeśli dalej będzie wiało trochę zimne powietrze z tych kratek to uszczelka na tej ściance co się nią zamyka ten dopływ powietrza się rozpadła i nie jest takie szczelne. Ja tak miałem to wyjąłem tą ściankę i ją za sylikonowałem, nie wiem czy to się sprawdzi bo nie włożyłem jej narazie tylko dałem tam w te kratki (za kratkami oczywiście) tekturowe kartoniki i teraz nic nie wieje :( A kartonów nie widac :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

O kur... Co wy dajecie :D

 

Te kratki na środku to Wentylacja, tamtędy leci powietrze z zewnątrz i natlenia wam powietrze, co byście tlenu za dużo nie zużyli i się nie podusili :D

 

Reszta wlotów to termo-obieg, to powietrze jest tylko ogrzewane, nie jest wymieniane na nowe.

 

PS. sam zamknąłem na zimę, bo wieje stamtąd niemiłosiernie, ale nigdy bym tego nie uszczelniał. :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość gwiazda_200

Witam mam problem z ogrzewaniem w swoim kadeciku. Chodzi o to że silnik sie nagrzewa jak powinien. Przewody wszystkie gorące i termostat wymieniłem na nowy i i lipa ogrzewanie mam słabe. Nagrzewnica jest bardzo gorąca że nie idzie jej dotknąć a po włączeniu nawiewu robi sie odrazu zimna. wszystkie linki sprawne. nie wiem o co chodzi proszę o pomoc. ;):help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

wszystkie linki sprawne. nie wiem o co chodzi

Jesteś pewien :help:

Jeśli linki są podłączone do klapek to jeszcze sprawdź czy pancerz nie ma połamanych zaczepów

Brak mocowania pancerza równa się nie działaniem linki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gwiazda_200

andrzej_m55 Odczepiłem linkę od ciepło zimno i recznie dałem na ciepłe i nic dalej to samo. podejrzewam że jest za syfiona nagrzewnica ale chcem sie dowiedzieć dokładnie. I dlatego pytam?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z lewej str. można dojść bez rozbierania

andrzej m55-czy orjentujesz sie czy w astrze f,też mozna dojsc do tych linek bez rozbierania deski? Zaczeło coś słabiej grzać (astra f, to kadzia wątek wiec sory :beer: ,ale nie znalazłem w astrze podobnego tematu) a chce pokolei wykluczyc najprostrze usterki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności