Skocz do zawartości

MERIVA - problem ze zmianą biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Awaria usunięta! ;-)

Wymieniłem cały mechanizm wybierania biegów, można to zrobić samemu, najlepiej skorzystać z kanału, czas trwania wymiany około 1 godziny, po wymianie trzeba wyregulować położenie lewarka i gotowe.

Stary wybierak miał większość części z tworzywa, ten wymieniony jest metalowy, może wystarczy na dłużej. Jeśli ktoś ma w samochodzie metalowy wybierak, może kupić zestaw naprawczy za około 110zł (zamiat całego wybieraka za280zł).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Anonymous

u mnie to samo było wypadła gałka w wybieraku z siedzenia dziwi mnie to ze to takie dziadostwo chyba chinskie ale wzialem breszke dł ok 0,5m bo reka sie nie dostanie od strony maski i wcisnalem z powrotem tą gałke na miejsce tzn w siedzenie tylko ze niewiem na jak długo to bedzie dzialac obawiam sie ze kupujac nowy wybierak moze sie to samo przydarzyc takze breszka do bagaznika i czekam na kolejną tego typu awarie no i teraz staram sie delikatnie poslugiwac drazkiem.

 

[ Dodano: Sob Sty 26, 2008 20:23 ]

jak zdemontować wybierak tzn co trzeba odkrecic ile srub?jakie gdzie bo dzis próbowałem i nie dalem rady mowa o merivie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odswieżam temat bo mam ten sam problem z z ciężko wchodzącą 1 i 2 , czy ktoś sam już wymieniał tego wybieraka w Merivie ???

Nie uśmiecha mi się tego robić w ASO gdzie wołają ok.430PLN.

Sam bym kupił i się tego podjął ze znajomym mechanikiem ale nie wiem jaki jest stopień trudności. Jak wiadomo wszystko ciasno poupychane, słabe dojście do wszystkiego. Miałem już problem ze świecami żarowymi, ponad godz. z nimi walczyłem. Lecz prawie 200 zeta za samą wymianę to w/g mnie ciut przydrogo, więc sam bym się podjął.

Niestety w "Sam naprawiam" nie ma na ten ten temat żadnej wzmianki. Dodam że na forum jest opis z Corsy lecz do meri raczej nie pasuje bo nie ma za bardzo dojścia od strony maski.

Może ktoś się wypowie z posiadaczy diesla byłbym bardzo wdzięczny ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie trzeba wyregulować położenie lewarka i gotowe

ja tez juz wwymianialem ten wybierak i po wymianie mam lewarek polozony troche bardziej w strone pasazera czy wyregulowanie moze w tym pomóc i 2 mi troszki mocniej od innych biegów wchodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu był taki fabrik-feler. Wyrabiał sie ten przegub i sypalo się to ustrojstwo.Te ktore są teraz oferowane w serwisach są już pozbawione tej wady i nie psują się. Ja wymienilem w mojej merivie po przebiegu 51.000. Teraz mam 96.000 i nadal działa.Sama wymiana w kanale nie była zbyt skomplikowana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności