Skocz do zawartości

Wężyki przelewowe w dislu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam astrę 2000dtl ,od jakiegoś czasu spadają mi wężyki przelewowe paliwa za każdym razem wymieniałem na nowe ale bez rezultatu czego to możne być przyczyną,zauważyłem że gorzej odpala trzeba dłużej kręcić rozrusznikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam astrę 2000dtl ,od jakiegoś czasu spadają mi wężyki przelewowe paliwa za każdym razem wymieniałem na nowe ale bez rezultatu czego to możne być przyczyną,zauważyłem że gorzej odpala trzeba dłużej kręcić rozrusznikiem.

Cześć

 

Wymieniłem w zeszłym roku i nic nie spada!!! Kupujesz widocznie niedobre wężyki tzn średnica wewnętrzna jest za duża lub też rozszerzalność gumy z jakiej je wykonana jest zbyt duża. Kup oryginalne w serwisie to masz pewność że będą dobre. Jak tak talej będziesz odpalał na zapowietrzonym silniku to pompa się na Ciebie pogniewa i żegnajcie 2500 zł :D

 

Poszukaj maile o przewodach i ich średnicy bo było ich kilka na forum

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A dokładnie skąd spadają? Tam jest podciśnienie więc nie ma żadnych powodów aby coś spadało, chyba że są za krótkie przewody lub średnica wewnętrzna przewodu za wielka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A dokładnie skąd spadają? Tam jest podciśnienie więc nie ma żadnych powodów aby coś spadało, chyba że są za krótkie przewody lub średnica wewnętrzna przewodu za wielka.

wysuwają się z trójników miałem białe chyba oryginalne założyłem czarne i po przejechaniu paru kilometrów wężyk odpiął się od trójnika sączy się paliwo między trójnikiem a wężykiem powiem że wchodzą ciężko na te trójniki a wężyki mam gumowe i też gumowo-plecione na zewnątrz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może kupiłeś złe trójniki i dlatego spada przewód, zrobiłem fotkę 3 trójników jakie posiadam. Pierwszy po lewej jest dobry, pozostałych nie radzę zakładać. Czyżbyś miał taki jak na fotce (czarny)?.

http://img513.imageshack.us/img513/5166/dsc00521j.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

miałem założone te środkowe zmieniłem na czarne , widzę że muszę kopić ten od prawej .

dzięki.

 

[ Dodano: Pią Lut 12, 2010 10:50 ]

od lewej

 

[ Dodano: Nie Lut 14, 2010 18:00 ]

Kupiłem przewód łączący te trójniki na metr płaciłem 15 zł z plecionką w środku kupiłem 1sztukę tego trójnika 18 zł w serwisie Bosza i są takie same jak mam a kupował mi kolega bo w moim mieście nie ma serwisu Bosza i wymieniłem tylko zostawiłem ten co odchodzi od pompy i połączyłem z tym nowy trójnikiem i po przejechaniu paru kilometrów spadł z tego połączania zostało mi tylko podpiąć nowy przewód.Ciekawi mnie bo ten przewód łączy się z pompą a dalej idzie do filtra paliwa możne tam coś przytyka.

 

[ Dodano: Czw Lut 18, 2010 14:03 ]

No i wszystko wiadomo źle były podłączone te wężyki z taką usterką kupiłem samochód .

Okazało się że z czterech przelewów zbiera się w jeden wężyk a ten jeszcze dzieli się na zasilanie pompy i drugi idzie do trójnika który był zaślepiony . Teraz po przejechaniu paru kilometrów wszystko jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

 

czy może mi ktoś napisać gdzie można kupić te trójniki do przewodów przelewowych. w ASO powiedzieli mi 30zł za sztukę, ale może da się gdzieś to kupić?

Pytałem w Fota i nie mają.

 

pytanie numer dwa.

czy do wymiany tych przewodów przelewowych trzeba ściągać pokrywę zaworów? bo te wężyki tam wchodzą, ale nie ściągałem ich więc nie wiem jak głęboko.

 

dzieki za odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Troszkę przegięli z tą ceną..30 zł :?: ja płaciłem zdaje się po 18 zeta w Łodzi. Co do przewodów to nie wchodzą bardzo głęboko...jakieś 8-10 mm ale uwaga!:)...jak będziesz ściągał stare to lubią się urwać w gnieździe i wtedy zaj...cie trudno je wyciągnąć.

Przy wymianie nie trzeba ściągać pokrywy ale na pewno odpowietrzyć pompę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności