Skocz do zawartości

Wymiana piór przednich wycieraczek


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam! Od dłuższego czasu zwlekam z wymianą wycieraczek, pierw padła od pasażera, więc sie nie śpieszyłem, ale teraz od strony kierowcy też nie za dobrze zbiera. Kupiłem kiedyś tą prawą, ale ciut za krótka i chciałem wymienić samą gume, wyjąc z nowej i włożyć do obudowy starej, i tu jest problem. Z zatrzaskami na końcach wycieraczki, tymi zaślepkami. Wie ktoś jak je można wyjąć?

 

Druga kwestia jest co polecacie, wymiana całego pióra, czy samej gumy może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze? nigdy się nie zastanawiałem nad tym żeby wymieniać same gumy.

 

na stacji pierwszej lepszej są wycieraczki , wyciągnij obie swoje na przymiar.

ja zakupiłem na lotosie bodajże Boscha w zeszłe lato i jeżdże elegancko do dzisiaj - koszt jeśli mnie pamięć nie myli 25zł/ sztuka.

 

załóż i zapomnij o sprawie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wymieniać same gumy.

... można, nie ma problemu ...

jak je można wyjąć?

... pooglądaj dobrze - może maja jakiś dzyndzelek co je trzyma ale raczej są na wcisk ...

... może warto kupić sobie takie http://www.allegro.pl/item942825113_wycieraczki_bosch_plaskie_50cm_45cm_astra_corsa.html - lepiej się prezentują .... i z pracy jestem zadowolony ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Gdzieś kiedyś się natknąłem na wypowiedzieć pewnego usera, który potrafił ściągnąć te zaślepki, ale post był o wymianie całych wycieraczek. Chyba tak zrobie, że kupie cały komplet i nie będe się bawić.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powalczył. Po co kupować całe jak stre sa dobre i wymiana gumek załatwi sprawę.

Ktoś się orientuje gdzi ei jaką gumę warto kupić aby dobrze zbierała?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Ja kupiłem najtańsze płaskie wycieraczki w Selgrosie i jestem o wiele bardziej zadowolony niż z Bosch TWIN o ECO nie wspominając.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką gumę warto kupić

... durex :):beer::beer::beer::beer::beer:

... a tak na poważnie - zdania są bardzo podzielone - loteria jak żadna inna ... dyskutowano już tu na forum - nigdy nie wiadomo co się kupuje ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... można, nie ma problemu ...

hehehe, wszystko można - ja stwierdziłem tylko że się nie zastanawiałem nad tym, tym bardziej że..

 

Ja kupiłem najtańsze płaskie wycieraczki w Selgrosie i jestem o wiele bardziej zadowolony niż z Bosch TWIN o ECO

nie wspominając.

... koszt takiego wkładu to około 3-5 zł za sztukę a trzeba zakupić dwa. do tego dochodzą koszty wysyłki jeśli zakupimy to na allegro. takie wycieraczki jak kolega wyżej wspomniał kosztują porównywalnie jak cała ta operacja. a do tego dochodzi jednak trochę dłubania - zakładanie, docinanie itd.

 

jak dla mnie wymiana wkładów opłacalna staję się gdy wycieraczka służy do czegoś większego niż szyba w osobowym oplu - kiedy koszt waha się w granicach 80 - 100 zł za sztukę czyli nowe pióro z nowym wkładem.

 

ale dla chcącego nic trudnego :)

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego dochodzi jednak trochę dłubania - zakładanie, docinanie itd.

 

... nie przesadzaj - operacja trwa krócej niż dla niejednego wymiana całego pióra :wesoly:;)

... jesli dasz 50-60 pln za dobre płaskie wycieraczki to ,,dłubanie'' staje sie jednak opłacalne ... no i ta frajda, że w końcu coś przy aucie zrobiło się samemu :beer:;) bezcenna ... :beer::beer: pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

operacja trwa krócej niż dla niejednego wymiana całego pióra

:)

 

jesli dasz 50-60 pln za dobre płaskie wycieraczki to ,,dłubanie'' staje sie jednak opłacalne

tyle samo kosztują dobre wkłady do wycieraczek. nie sądzę żeby wkład za 2 zł sztuka był jakościowo podobnym do tego który kosztuje 25zł.

 

no i ta frajda, że w końcu coś przy aucie

zrobiło się samemu

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności