Skocz do zawartości

ASTRA G 2000r wymiana uszczelki pod głowicą i rozrządu


Gość tiger406

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zaniepokoiło mnie dzwięk jakby bulgotania(przelewanie wody) pod maską w mojej astrze G r.2000 1.6 8V, które występuje przy naciśnięciu na gaz (zwiększeniu obrotów )po zapaleniu i w trakcie jazdy( na krótkich dystansach bo na długich jeszcze nie sprawdzałem). Po wizycie u mechanika okazało się, że trzeba będzie wymienić uszczelkę pod głowicą gdyż są ubytki płynu chłodniczego i biała maź pod korkiem.

 

W związku z tym mam kilka pytań:

 

1.Czy ktoś z was może mnie utwierdzić że to jest związane z tym "bulgotaniem"? może ktoś jeszcze miał taki problem i wymiana pomogła?

 

2. Mechanik za wymianę uszczelki chce od 800 do 1000 zł z planowaniem ( czy to dużo?)

 

3. Czy ktoś kompetentny mógłby podpowiedzieć mi jakie części trzeba będzie zakupić przy takiej wymianie (ile one mogą kosztować)?

 

4. Dodaatkowo chciałbym już przy okazji zrobić rozrząd. Jakie części będe musiał z nim wymienić oprócz paska?

 

Przepraszam, że zadaje takie podstawowe pytania ale nie znam się na tym. A w wielu podobnych wątkach są na prawdę różne zdania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1

spaliny moga to powodowac

mechanik powinien sprawdzi plyn na zawartosc spalin

zmierzyc kompresje

wtedy bedzie pewnosc ze to UPG

ad 2 normalna cena

samo bialkowanie i czyszczenie glowicy to mniej wiecej 150 zeta

plus czesci olej plyn

1000 to nie za duzo i nie za malo

ad 3

jakie czesci to wyjdzie przy demontazu

na bank uszczelka -dobry zamiennik np elring

albo oryginal w ASO

u mnie koszt byl taki sam (w oplu mialem znizki)

ceny musisz popytac sam bo z tym bywa roznie

na bank szpilki do glowicy (sruby)

tuleje prowadzace moze uda sie uratowac

ale tez by wypadalo wymienic

oczywiscie nowy rozrzad kompletny

pompa wody ,olej ,plyn chlodniczy

 

reszte poczytaj na forum

tematow o rozrzadach i calej reszcie jest sporo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie u mechanika

okazało się, że trzeba będzie wymienić uszczelkę pod głowicą gdyż są ubytki płynu chłodniczego i biała maź pod korkiem

bo biała maź to od krótkich dystansów, więc zawsze będzie. a płyn może gdzies ci ucieka??

http://forum.opel24.com/bulgotanie-po-wymianie-uszczelki-pod-glowica-vt45977.htm#376668

http://forum.opel24.com/biala-maz-na-korku-od-oleju-vt40220,9.htm#358739

http://forum.opel24.com/bulgotanie-wody-vt42392.htm#357255

 

Czy ktoś kompetentny mógłby podpowiedzieć mi jakie części

trzeba będzie zakupić przy takiej wymianie (ile one mogą kosztować)?

 

http://forum.opel24.com/jakie-czesci-do-wymiany-rozrzadu-vt26508.htm?highlight=wym*+rozr*

oraz kilka tematów do poczytania na dole strony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, już mi głowa spuchła od czytania na ten temat.

 

Powiedzcie mi jeszcze czy przy wymianie rozrządu konieczna jest wymiana simeringa wałka rozrządu? i czy przy wymianie uszczelki pod głowicą powinienem wymienić uszczelki zaworu, kolektora ssącego, klapy zaworowej (znalazłem to na jakimś wątku ale to było do silnika 16V)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze czy przy wymianie rozrządu konieczna jest wymiana simeringa wałka rozrządu?

w teorii jeśli coś jest sprawne to na siłę się nie wymienia.

rozrząd robi się jednak na 60000 km. czy 15zł to duży wydatek jeśli chodzi o taki dystans?

zdecyduj sam.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny musisz popytać sam bo z tym bywa różnie

Dokładnie tak jak pisze Gawlak, musisz popytać.Mnie w zeszłym roku wymiana pękniętego zaworu,docieranie wszystkich,wymiana uszczelniaczy,planowanie głowicy plus części: uszczelniacze zaworów,uszczelki głowicy,kolektorów,zimering rozrządu,kosztowało mnie 500PLN.Z tym że płyn chłodniczy i olej nie był wymieniany,bo awaria nie była związana UPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności