Skocz do zawartości

żółta kontrolka - kwadracik ze śnieżką w środku


Gość Damian2424

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... jezeli temperatura sie bardzo powoli podnosi (zwlaszcze przy takiej temp otoczenia jak teraz) to moze oznaczac ze nie masz termostatu albo masz zepsuty (caly czas otwarty). Pasowaloby to do tego ze plyn bylby caly czas w duzym obiegu (tak jak ja mam w swojej astrze) plusem tego jest ze ma sie mniejsze cisnienie w ukladzie przez co mniejsze wycieki (ja mialem na pompie ale wymienilem pasek z pompa i teraz wymienie termo) a minusem ze silnik jest niedogrzany :drunk:

termostat mozesz sprawdzic sam zanurzajac go w goracej wodzie... (90st bodajrze)

ja bym sprawdzil pompe czy "pompuje" wydaje mi sie ze mozna zdjac wezyk zwrotny i tak to sprawdzic, cisnienie tez. jezeli pompa jest padnieta moze sie zapalac ta lampka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian2424

no z tym termostatem to być może bo auto miało wcześniej przygodę z czymś na drodze i poszła chłodnica. Ale została wymieniona na nową, a kontrolka się nie zaświecała (jakieś 5 miesięcy temu) Tylko dopiero od dwóch dni świeci się ta lampka, Więc wątpie trochę, żeby to miało związek z tym zdarzeniem.

 

Poza tym co do termostatu to raczej nie jest uruchamiany ani powiązany elektronicznie?

 

wyłączyłem pogrubienie tekstu/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym termostatem to być może bo auto miało wcześniej przygodę z czymś na drodze i poszła chłodnica. Ale została wymieniona na nową, a kontrolka się nie zaświecała (jakieś 5 miesięcy temu) Tylko dopiero od dwóch dni świeci się ta lampka, Więc wątpie trochę, żeby to miało związek z tym zdarzeniem.

 

Poza tym co do termostatu to raczej nie jest uruchamiany ani powiązany elektronicznie?

sterowany elektronicznie raczej nie - dziala on na zasadzie rozszerzalnosci temperaturowej zarowno w starym typie (sam termostat, jakies 10 PLN) jak i nowym z obudowa (duzo drozszy) z tym tylko ze w nowym jest jakas czujka mozliwe ze polozenia termo

 

przyznam ze takiego jak twoj jeszcze nie widzialem:

 

http://www.eurocarparts.com/ecp/c/Opel_Astra_2.0_1998/p/Car-Parts/Cooling-and-Heating/Cooling/Thermostats/?209720050&1&0313503f238b34de29c35b9e4f32dc80f41a2252&TSTA

 

tak to chyba powinno wygladac - i wyglada na to ze zadnej elektroniki tam nie ma, ale ktos mnie moze zbesztac za herezje....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności