Skocz do zawartości

Wyciek oleju z silnika


Gość tiero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moja astra F 1,4 16v, a mianowicie wycieka mi olej z silnika, na dolaczonym nizej obrazku czerwona strzalka zaznaczone jest miejsce gdzie zbiera sie olej i skapuje a czerwonym polem zaznaczylem miejsce gdzie olej rowniez sie zbiera, jesli ktos moglby cos poradzic skad kapie olej, jaki bylby koszt naprawy(wymiana czesci, mechanik) lub jesli moge to zrobic jakos sam bylbym wdzieczny.

Dołączona grafika

 

na kolejnym obrazku widac jedyne miejsce pod maska jakie udalo mi sie zauwazyc gdzie widac slad oleju ale niejestem pewien czy to to

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie 1 - uszczelka miski, choć coś i z góry nad oznaczeniem - są jego ślady

strzałka - może być i z miski, może ściekać z góry, a czasami może i z uszczelniacza

 

2 - tylko delikatnie pod sączyło z wybieraka - nie ma tragedii,

a jak zrobi się gorzej - opis wymiany uszczelniacza znajdziesz w Napraw to sam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zdjęcie 2, to jak DAROMV6 napisał - nie ma tragedii i pośpiechu z tym nie ma (i nie ma nic wspólnego z wyciekiem na zdjęciu 1). Tu masz jak się tego pozbyć (sam to robiłem miesiąc temu i teraz jest suchutko i czyściutko): http://www.astra.auto.pl/content/view/278/48/

Jeśli chodzi o zdjęcie 1, to obejrzyj dokładnie silnik na około czy czasem nie ma śladów wyżej. Może to być też z simmeringów wału korbowego zarówno z jednej jak i drugiej strony i olej cieknie sobie po rancie miski do przodu. Może sama uszczelka miski jak DAROMV6 napisał, a może być też -to co miałem u siebie- wyciek spod pompy oleju (ona jest pod paskiem rozrządu -pod osłoną więc ciężko ten wyciek dostrzec) -delikatnie wyciekało i ściekało po bloku do przodu i po całym rancie miski tak, że wydawało się, że to spod uszczelki miski.

Taki wyciek ciężko od razu trafnie określić. Najlepiej wyczyść silnik i obserwuj gdzie pierwsze ślady oleju się pokażą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Taki wyciek ciężko od razu trafnie określić. Najlepiej wyczyść silnik i obserwuj gdzie pierwsze ślady oleju się pokażą.

Tylko bym radził to obserwować bez jazdy bo pęd wiatru robi swoje i nie wiadomo dokładnie z kąt leci

 

Jeśli jeszcze byś powiedział jaki masz dokładniej silnik i czy masz LPG to bym był zadowolony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest lpg, silnik 1.4 16v bodajze 70km zapomnialo mi sie;)(sedan) i po lewej stronie silnika tam przy alternatorze i w wyrzszych partiach (nad miska) jest raczej sucho jak sprawdzalem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie jakich kluczy bede potrzebowal do odkrecenia tej miski? Wolalbym byc przygotowany przed rozpoczeciem pracy, zeby w trakcie mnie nic niezaskoczylo. Kupiłem dzis uszczelke firmy elring bardzo polecam dobra korkowa z metalowymi tulejkami w miejscach srub zabezpiecza to przed zamocnym dokreceniem i zmiarzdzeniem uszczelki koszt 13zł, polecam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Jak masz komplet tych zdaje się torksów to dasz radę

Tylko pamiętaj o oczyszczeniu otworów

Jeszcze nie jestem pewien czy nie są potrzebne dwie uszczelki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności