Skocz do zawartości

Astra F glosniki przód


Gość daroka14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość. w Car-audio nie mam żadnego praktycznego doświadczenia, teorii trochę czytałem. Jeśli jest już taki temat to przepraszam, chociaż wątpię. Planuję zakup do mojej asi głośników które chciałbym zamontować w przednich drzwiach hertz dcx-165 http://www.ceneo.pl/302108s lub zestaw hertz dsk-165 do którego bardziej się skłaniam (zobacze jak wyrobie sie z pieniedzmi) http://www.ceneo.pl/387973s . Moje podstawowe pytanie to czy te glosniki sie tam zmieszcza? Jeśli tak to prosze o podpowiedzi co do dystansów. Do tego obowiązkowo chciałbym wyciszyć drzwi mata bitumiczną i tutaj proszę o kolejne porady na co zwrocić uwage, z tego co się orientowałem to ta mata sprzedawana jest w arkuszach różnych wymiarów-tu tez prosze o porade jakie bedą optymalne. jesli to ma znaczenie to posiadam elektryczne szyby. Kolejne pytanie to jaki przekrój przewodów dobrać (co prawda jestem w maturalnej klasie technikum elektrycznego ale nie stac mnie na eksperymentowanie wiec prosze o porade :lol: ) głośniki będą narazie grały pod radiem clarion cz200 http://www.ceneo.pl/5617789s z czasem kupie jakiś wzmacniacz ale narazie musi się obyć bez. Proszę też o określenie stopnia trudnosci w/w zabiegu. tzn. czy ktos kto nigdy tego nie robil ani nawet nie widzial jak to sie robił ma szanse sam sobie z tym poradzić. Z góry dziękuję za wskazówki i porady. Zdjęcia mile widziane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry zakup. hertz to taka wisienka na torcie wśród oferowanych głosników. Nie zastanawiaj się i bierz, polecam odseparowany system z tweeterami. wiec lepiej bierz drugi zestaw, a na pewno się nie zawiedziesz. W Astrze są montowane głośniki 165 mm więc w/w będą pasować. Rozważyłbym także helixy nowy model 62c lub poprzednik 62.1. Na forach w necie jest pełno porównań czy hertz czy helix. W zależności czego będziesz słuchał

 

Co do kabli !!

 

Kup głośnikowy najlepiej 2x2,5mm miedziany ofc (opcjonalnie 1,5mm), to są dobre kable, solidnie wykonane, nie będziesz miał na pewno problemu z przetarciem itp. po kilku latach

 

Co do mat !!

 

szerokość nie ma wielkiego znaczenia wg mnie chodź czym większe arkusze tym miej klejenia i wycinania, ja osobiście zakładałem jak największe arkusze, aby było mało wycinania :lol: Co do wyboru mat jest napisane na forum kilka postów niżej

 

Jak złożysz to wszystko do kupy, będzie na pewno fajnie grało. Potem jakiś wzmacniaczyk 4 kanałowy. 2 kanały na przód + mostek do subwooferka na tył. Będzie świetna scena muzyczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do średnicy to wiem, że się zmieszczą. Chodziło mi raczej o głębokość. Za wiele mi ziomuś nie pomogłeś. proszę o kolejne wpisy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj to jest normalny głośnik na 165, nie ma problemu wejdzie, to głośniki średnio-tonowe a nie bass dwu-cewkowy, a czy do mat też nie wyraziłem się zbyt jasno, poszukaj na forum opcja szukaj nie boli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne głośniki w astrach I mają około 45 mm . Drzwi w tym modelu są cienkie. Z tego co czytałem po dodaniu pierścieni mdf można włożyć max 59-62 mm (zależnie od egzemplarza). Boję się, że wydam 350 zł i mimo to te głośniki bez wycinania prowadnic szyby lub tapicerki (tego chcę uniknąć) nie zmieszczą się. na innym forum wyczytałem że:

 

 

A głośnik w drzwi montujemy tak:

 

Zamocowanie głośników do boczków tapicerki jest radykalny błędem montaż zestawu przedniego, konstrukcja jest bardzo podatna na wibracje. Drzwi powinny być wygłuszane w ten sposób zdejmujemy tapicerkę zwalamy tą folie (jeśli takowa jest) która jest między tapicerką a konstrukcją drzwi. Drzwi mają żebra i otwory w których widać pracującą szybę i jej prowadzenie. Na wprost tapicerki (boczka pod głośnik) jest dziura w drzwiach o kształcie czworokąta nie foremnego lub innej figury geometrycznej w zależności od marki pojazdu). Do niej docinamy płytę najlepiej mdf lekka i się ładnie obrabia grubość wystarcz 10 - 12 mm. W niej wymierzamy otwór pod średnice midbassa tak żeby był centralnie na wprost otworu po założeniu tapicerki. Chodzi o to aby zamontowany głośnik nie był mimośrodowo z tapicerką tylko w osi. Tak wykonaną płytę mocujemy za pomocą kilku śrub (ja stosuje 6 z podkładkami sprężynowymi) do blachy, robie dziury w drzwiach i skręcam. Dobrze jest dać pod główki śrub podkładki zwykłe żeby nie wchodziły w płytę (znacznie to ustabilnia konstrukcję) sprężynówka natomiast zabezpiecza przed odkręceniem podczas powstających wibracji w czasie odsłuchu i nawet zwykłej jazdy. Następnie wykonujemy dystanse ja u siebie robiłem 4 na stronę (dystans to pierścień wycięty również z mdf tylko grubszego w golfie 3 bodaj chyba wchodziły 4 po 20 mm) wszystkie 4 sklejamy na wikol tak aby powstał cylinder który nawiercamy w 4 punktach pod śruby -szpilki najlepiej o gwincie M4 i tak przygotowany pierścień sklejamy i przykręcamy do tej płyty w drzwiach. Łebki w pierścieniach od śrub (szpilek) muszą się w nich schować. Natomiast z drugiej strony tu gdzie przykręcamy do tej płyty w drzwiach pamiętajmy o sprężynowych podkładkach. Następnie na przednią część cylindra (przednia część pierścienia naklejamy taśmę izolacyjną jednostronnie klejoną. Jest ona wyposażona w gąbkę o grubości około 2mm. Podpinamy przewody i montujemy głośnik, wygłuszamy drzwi i zakładamy boczek. Boczek nie musi być od wewnątrz wygłuszany oklejany matami. Myślę, że ten krótki opis rozjaśni trochę klubowiczom jak mniej więcej powinno to się odbywać.

 

 

 

Jeśli ten artykuł ma jakieś prawa autorskie to przepraszam. Mam nadzieję, że nikt mnie przez to do sądu nie poda.

 

Mimo, że artykuł wydaje się być konkretny to jednak mówi ogólnie jak montować głośniki w drzwiach niby wszystkich marek samochodów. Czy do astry nie ma gotowych elementów tak, żeby nie trzeba było nic kleić, wiercić, docinać itd. ? Czy rzeczywiście trzeba to wszystko robić na płycie mdf no i ponawiam moje pytanie: Czy to wszystko się tam zmieści? Sposób który został wyżej przedstawiony może nie jest strasznie skomplikowany ale na pewno czasochłonny. Naprawdę nie ma nic prostrzego? Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne głośniki w astrach I mają około 45 mm . Drzwi w tym modelu są cienkie. Z tego co czytałem po dodaniu pierścieni mdf można włożyć max 59-62 mm (zależnie od egzemplarza). Boję się, że wydam 350 zł i mimo to te głośniki bez wycinania prowadnic szyby lub tapicerki (tego chcę uniknąć) nie zmieszczą się. na innym forum wyczytałem że:

 

to ciekawe bo moje głośniki sony mają głębokość montażową 65mm a hertz 67mm i jakoś się zmieściły i to w corsie. Ponadto, sam dystans ma ze 4 cm wysokości, a w drzwiach jest jeszcze kupa miejsca, nie trzeba docinać żadnej tapicerki, bo jest specjalnie wydzielone miejsce na głośnik i dystans. Co do szyby to jakaś bzdura nic nie będziesz musiał docinać, bo szyba przy głośniku nie pracuje

 

 

Opis ciekawy. Ja jeździłem dosyć długo bez wygłuszenia drzwi i tez było dobrze i żadnych wibracji nie było, wytłumiłem zwykłą matą bitumiczna z allegro z klejem duże arkusze zakleiłem wszystkie możliwe dziury i założyłem tapicerkę, nie rozdrabniajmy się jeździmy taniej klasy autami to że zrobisz sobie drzwi wg opisu na tip top to kokpit ci zacznie wibrować, albo stukać zawieszenie, daj sobie spokój z tym przykręcaniem płyty mdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam F-kę (HB 5D) i przy dystansach 25mm głośniki o głębokości montażu 62mm uniemożliwiały otwarcie szyby do końca (szyba zatrzymywała się na magnesie)

Dystanse o wysokości powyżej 35mm odpadają bo nie mieszczą się pod boczkiem drzwiowym :-/ (przynajmniej w moim przypadku)

Być może w wersji 3D wygląda to inaczej ale najlepiej zmierzyć, kupujesz dystanse, wstępnie przykręcasz i po pomiarze odległości od krawędzi dystansu do prowadnicy wiesz jakie głośniki Ci się zmieszczą :beer:

 

Jeśli chodzi o metodę montażu to w miarę przystępnie jest to opisane na stronie POWE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam F-kę (HB 5D) i przy dystansach 25mm głośniki o głębokości montażu 62mm uniemożliwiały otwarcie szyby do końca (szyba zatrzymywała się na magnesie)

Dystanse o wysokości powyżej 35mm odpadają bo nie mieszczą się pod boczkiem drzwiowym :-/ (przynajmniej w moim przypadku)

Być może w wersji 3D wygląda to inaczej ale najlepiej zmierzyć, kupujesz dystanse, wstępnie przykręcasz i po pomiarze odległości od krawędzi dystansu do prowadnicy wiesz jakie głośniki Ci się zmieszczą :beer:

 

Jeśli chodzi o metodę montażu to w miarę przystępnie jest to opisane na stronie POWE.

 

Wreszcie jakiś sensowny post. Zrobię tak jak piszesz. Dzięki. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi to bardzo proszę o wpisy. Chciałbym zaopatrzyć się we wszystko co będzie mi potrzebne i uwinąć się z tym wszystkim jednego dnia. Nie chciałbym po tym jak zdejmę tapicerkę, wyciągnę schowek, radio (do wymiany kabli) rozczarować się że coś nie pasuje itd. stąd tyle wątpliwości i pytań. Wiem że 100 % pewności będę miał dopiero jak rozbiorę to wszystko i sprawdzę czy pasuje ale wiadomo, że czym więcej opini ludzi którzy coś takiego robili będzie mi łatwiej. Ile mniej więcej maty i ile metrów kabli będzie mi potrzebne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie pamiętam ile metrów kabla zużyłem :beer: Dawno temu to było...

 

Co do trudności to zastanów się, którędy przeciągniesz kable z auta do drzwi.

Jeśli zdecydujesz się na ten oryginalny plastikowo-gumowy łącznik to będzie wymagało to trochę pracy przy rozwiercaniu.

 

Wspominałeś że masz elektryczne szyby więc podejrzewam, że lusterka też. W związku z tym możesz napotkać problemy przy szukaniu miejsca przeciągnięcia przewodów głośnikowych w tych plastikowych wtyczkach bo w takiej konfiguracji jakieś 95% "przepustowości" wtyczki jest już zajęte (najlepiej zerknij sobie na to przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności