Skocz do zawartości

Astra F glosniki przód


Gość daroka14

Rekomendowane odpowiedzi

To jest mój pierwszy post na tym forum, więc WITAM : )

 

cyrax84pl

A czy głośniki o głębokości 58 mm wejdą? Z dystansami 25 mm?

Znaczy, czy będzie wszystko ok z otwarciem szyb?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xbialyx5, ja mam założone głośniki o głębokości 54mm (według producenta) i nic nie obciera, te 5mm różnicy zrobić nie powinno ale 100% gwarancji nie dam.

Najlepiej sprawdzić metodą podaną wcześniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem pierścień 35 mm miesci sie na styk wiec jesli mocowanie glosnika ma wysoki rant to moze byc problem z zalozeniem maskownicy, jesli nie ma takiej potrzeby to daj cienszy pierscien. Wg mnie jeśli szyba nie zachacza o glosnik to nie ma sensu stosowac takiego zabiegu bo nie ma to znaczenia a mozna sobie przez to narobic wiele komplikacji.

 

Czy wymiana oryginalnego plastikowego dystansu na mdf daje róznicę w akustyce auta czy raczej nie ,,słychać" różnicy? Da radę pierścień MDF przymocować do tego oryginalnego plastiku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w saturnie miałem okazje posluchac glosników alpine odesparowanych http://allegro.pl/alpine-spg-13cs-dealer-gwarancja-pl-dystrybucja-i1311435873.html i współosiowych http://allegro.pl/nowosc-alpine-spg-13c2-max-180w-13cm-gwar24m-i1303271716.html . Ku mojemu zaskoczeniu tańszy o prawie 250 zł (ceny saturn) współosiowy zestaw jak na moje ucho wypadał duzo lepiej zarówno przy tonach niskich jak wysokich (to samo radio). Hertzów niestety nie było mi dane posłuchać. Z tym separowaniem to nie jakaś ściema? Głośniki alpine wypadały chyba najsłabiej ze wszystkich jakie tam były (wg mnie nawet magnat gral lepiej) a pioneer i blaupunkt przy tej samej mocy grały prawie 2 razy głośniej i miały 1,5 razy mocniejszy bas bez jakichkolwiek zakłóceń czego o głośnikach alpine niestety powiedziec nie można (pod tym samym radiem te same średnice) :spoko: jestem naprawde zaskoczony ze firma tej klasy odstawia taka tandete. Słyszał ktos na wlasne uszy te hertze o których pisalem w pierwszym poscie na tym forum? Zacząłem się obawiać, żeby z nimi nie było tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi alpinami to moja własna opina, być może się nie znam i absolutnie nie chce urazić żadnego z szczesliwych posiadaczy któregos z zestawów o których pisałem w poprzednim poście :help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja słyszałem u kolegi, co prawda w seicento, głośniki PowerBass S-6C pod wzmacniaczem. I grało bardzo dobrze, wysoki ton był nawet przyjemny i bas też był OK :help: I dlatego ja je chce kupić... Więc pytam jak to z tymi dystansami, bo wg producenta mają głębokości 58 mm...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w saturnie miałem okazje posluchac glosników alpine odesparowanych http://allegro.pl/alpine-spg-13cs-dealer-gwarancja-pl-dystrybucja-i1311435873.html i współosiowych http://allegro.pl/nowosc-alpine-spg-13c2-max-180w-13cm-gwar24m-i1303271716.html . Ku mojemu zaskoczeniu tańszy o prawie 250 zł (ceny saturn) współosiowy zestaw jak na moje ucho wypadał duzo lepiej zarówno przy tonach niskich jak wysokich (to samo radio). Hertzów niestety nie było mi dane posłuchać. Z tym separowaniem to nie jakaś ściema? Głośniki alpine wypadały chyba najsłabiej ze wszystkich jakie tam były (wg mnie nawet magnat gral lepiej) a pioneer i blaupunkt przy tej samej mocy grały prawie 2 razy głośniej i miały 1,5 razy mocniejszy bas bez jakichkolwiek zakłóceń czego o głośnikach alpine niestety powiedziec nie można (pod tym samym radiem te same średnice) :help: jestem naprawde zaskoczony ze firma tej klasy odstawia taka tandete. Słyszał ktos na wlasne uszy te hertze o których pisalem w pierwszym poscie na tym forum? Zacząłem się obawiać, żeby z nimi nie było tak samo.

Odseparowanie to nie jest ściema. Tweetery zakładasz w okolicach lusterek bądź na podszybiu zupełnie inaczej przemieszczają się tony jak to w przypadku zestawu. Ponadto nawet sam producent pomyśał o tym by zamontowac odesparowany system na start do auta, więc coś w tym jest.

 

Ponadto nie wiem co wam koledzy zachacza, ja w astre f 3d firmowej mam w/w hertze na zwykłych dystansach i się mieszczą i nic nie obciera. Pytałem się coś tam ciut piłowali, ale chodzą i świetnie grają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności