Skocz do zawartości

Vectra 2,0 16V błąd 0340


Gość gal2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem jak w temacie. Ale od początku. Po uruchomieniu zimnego silnika wszystko jest ok. Silnik chodzi równiutko i bez problemu. Po uruchomieniu ciepłego lub tylko lekko nagrzanego silnika (np. pod sklepem który mam 500m od domu) zaświeca się check. Przy czym nie ma problemu z uruchomieniem silnika. Sprawdzałem kody i pokazuje mi tylko 0340, co wskazywało by na czujnik wału korbowego. Sprawdzałem ostatnio kable i uszkodzeń na izolacjach nie znalazłem. Ale co dla mnie dziwne - na ciepłym silniku odłączyłem czujnik wałka rozrządu i silnik po uruchomieniu działał tak samo jak z podłączonym czujnikiem (check świecił). Odłączyłem czujnik wału korbowego i silnik nie dał się uruchomić. Po podłączeniu uruchomił się. Sprawdziłem ponownie kody i dalej tylko 0340. Co mnie zastanawia - dlaczego nie pojawiło się nic od wałków rozrządu? Kiedy check się nie świeci to silnik kręci bez ograniczenia, a z kolei po ponownym uruchomieniu - z zapalonym checkiem tylko do 4500RPM ???

I trochę z historii - we wrześniu jadąc autostradą ze stałą prędkością - ok 120km/h nagle auto zaczęło szarpać, wcisnąłem sprzęgło i obrotomierz wskazał obroty w granicach 4500RPM. Po chwili silnik zgasł. Tego dnia sytuacja powtórzyła się dwukrotnie i od tamtego czasu był spokój... mniej więcej do soboty 13.11.2010

Może ktoś miał już takie przejścia i jest w stanie wskazać przyczynę? Proszę o rady. ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie masz do wymiany czujnik wałka rozrzadu, mialem podobnie zew auto kręcilo do 4500obr a potem tak jakby odcięcie. tylko musisz sie upewnic czy dolny czy gorny, ja wymienilem górny na zamiennik i nie pomoglo zalozylem siemensa i problem ustąpil.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trochę mnie tu nie było. Ale jestem w stanie napisać, że wymieniłem górny czujnik - tzn. czujnik wałków rozrządu i wszystko ok. Sprawdzałem ostatnio czy komputer wskaże jakieś błędy, ale niczego nie sygnalizuje więc wygląda, że wszystko ok :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam moim zdaniem masz uszkodzony czujnik wałka rozrządu przy 4500 obrotów komputer odcina zapłon. Najlepiej kupić czujnik simensa bo z zamiennikami jest różnie ja zakładałem i dopiero trzeci był ok ale po 25000 km problem zaczyna powracać pozdrawiam.

-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Mam podobny problem. Zapala się kontrolka - po sprawdzeniu wyskakuje "magiczny" kod 0340 auto ma jakby mniej mocy. Gasze auto i wszytko jest OK. Ponownie gaszę i problem powraca. Tak naprawdę nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły. Próbowałem wymienić czujnik na jakiś zamiennik było jeszcze gorzej. Teraz auto stoi rozbebeszone u mechanika i czeka na jakiś ruch z mojej strony ;) Przeglądając wiadomości w necie wiele osób pisze tylko SIEMENS , ale taki czujnik ma prostokątną wtyczkę a mój ma półokrągłą z 3 pinami. Skąd zdobyć taką wtyczkę żeby można było dosztukować do kabla ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności