Skocz do zawartości

Reduktor LPG i lewe powietrze


Gość Przemo667

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam takie 2 pytanka do was, ostatnimi czasy denerwuje mnie jazda na gazie, szarpie , gasnie na wolnych obrotach. ( nawet po rozgrzaniu na benzynie ). Termostat wymieniony- auto szybko sie nagrzewa. Wymienione kable i swiece. Chodzi mi o parownik która śruba u mnie reguluje niskie obroty? i do czego jest to ' pokrętełko' które dochodzi do parownika? Krecilem troche tym pokretelkiem i nawet poprawily sie obroty, ale do czasu az jezdzilem. Jak zgaslem i odpalilem to znowu musialem pokrecic tym, jak przekrecilem bardzo w lewo to ladnie chodzilo na wolnych obrotach, ale na 4 biegu juz nie mialo sily, szarpal- dusil sie. Jak bardzo w prawo to znowu na wolnych obrotach jak czolg chodzi i gasnie po jezdzie, jednak ma sile do jazdy.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Druga sprawa lewe powietrze.

Niestety jestem nowym kierowcą i wiedzy na temat samochodu ucze się sam - od znajomych, mechaników no i bardzo dużo wiedzy czerpie z forum.

Chodzi mi o lewe powietrze. Czytalem sporo ze szarpanie moze byc spowodowane lewym powietrzem. Tylko teraz gdzie to lewe powietrze dochodzi? Kompletnie nie wiem.

Czyżby tutaj? Nigdy nie zakrywalem tych wlotów i zawsze były tak otwarte.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Z góry dziękuje za podpowiedzi, pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o regulacje dawki gazu to najlepiej podjechać do gazownika. Ten wlot do filtra powietrza obok chłodnicy przy instalacji gazowej tak ma właśnie wyglądać tzn. ma być ściągnięty ten gumowy łącznik bo inaczej mogłoby dusić na gazie podczas jazdy na luzie. A lewe powietrze może ciągnąć (co najbardziej prawdopodobne) przez nieszczelność w zespole: przepustnica-mikser-zespół wtryskiwacza-pokrywa wlotu powietrza. Sprawdza się podobno smarując pędzelkiem z benzyną czy nie rosną obroty. Sam to będę robił na dniach. Może też ciągnąć przez pęknięty któryś przewód podciśnienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności