Skocz do zawartości

Astra F 1.6I+Lpg Gaśnie


Gość mazur9pk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mazur9pk

Witam

moja astra ma taki problem że gdy jadę na LPG i wcisnę sprzęgło to gaśnie, podobnie jest gdy jest zapalona na początku spadają obroty silnik się cały trzęsie i po chwili gaśnie. Na benzynie jest wszystko w porządku. Wymieniłem silniczek krokowy ale dalej dzieje się to samo.

Czytałem juz wiele tematów o tym ale nic nie pomogło.

Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikiklu

w mojej asterce gazownik zakrył wlot powietrza do filtra plastikową nakładka od dezodorantu owinął szkotem i pomogło nie gaśnie spróbuj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mazur9pk

Witam i przeprasza że3 dopiero piszę ale wcześniej nie mogłem

 

nec dzieje się to na zimny i ciepłym silniku

sloniol tak mam 2 generacji i przełącza się przy około 3tys. obrotów

mikiklu mam zakryty wlot powietrza przy grilu noi dzięki temu trochę mniej gaśnie ale jednak dalej gaśnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sloniol

A wiec powiem ci tak od filtra idzie ta gruba rura do wlotu powietrza to wyciagnij ja z wlotu i zostaw skierowana w silniku bo na gazie musi łapac cieplejsze powietrze a nastepnie kolego mozesz jedynie wyregulowac gaz ale to i tak nic nie pomoze a wiec sekwencja działa na tej zasadzie ze jezeli silnik złapie dana temp. okolo 70 stopni to wtedy przelacza sie na gaz samoczynnie a w instalacjach tych starszych ty mozesz je sam przełaczac ale on bedzie wracał bo po pierwsze musi byc odpowiednia temp. a po drugie płyn chłodzacy musi sie nagrzac aby odmrozic gaz(w zimie oczywiscie) bo jak wiem gaz jest w postaci płynnej i on tez zamarza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent z wkładaniem czegoś (kawałka plastiku z dziurami lub podobne) jest ok ale nie na dłuższą metę. Ja prawie 2 miesiące męczyłem się z tym że auto nie chce zapalić na benzynie, krece długo i dopiero zapalał. Gazownicy mówili że to wina układu zasialania benzyną że z ich strony gaz działa dobrze.

Dopiero kilka dni temu pewny że układ zasilania benzyną jest ok i gazem też ok sprawdziłem filtr powietrza i inne rzeczy. Oczywiście rura z wlotu powietrza do filtra była zdjęta, gazownicy powiedzieli że tak ma być aby nie gasł po wciśnięciu sprzęgła. Mówienie że po założeniu instalacji nie gasł a rura była założona tak jak ma być nie skutkowało. W końcu po sprzeczce założyli mi tą rurę jak chciałem i auto nie gasło ale wtedy zaczęły się problemy z odpaleniem.

Sprawdzając wszystko okazało się że włożyli mi w rurę idącą od filtra do silnika plastikowy krążek z 3 dziurami. Nic mi o tym nie powiedzieli

Sprawiał on że na zimnym silniku była rzecz jasna dawana większa dawka paliwa a powietrza mało więc go zalewało.

Każdy diagnozował co innego, czujnik. temp bo go zalewało, to czujnik położenia wału to znów moduł zapłonowy miał padać. A tu winna była plastikowa zatyczka.

Sam obecnie reguluję sobie gaz i wszystko jest idealnie, przy obecnych warunkach autko pali mi 11l gazu, wszystkie doloty założone są tak jak fabryka kazała i żadnych udziwnień nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mazur9pk

jak silnik się rozgrzeje to nawet częściej gaśnie niż na zimnym.

mam zatkaną tą rurę przy wlocie więc ją odetkam i przekieruję na silnik i zobaczę czy czegoś mi tam też nie wlożyli do środka

 

mam jeszcze jedno pytanie ponieważ jak mam zapalony silnik i włączę np. ogrzewanie tylnej szyby to mi obroty strasznie spadają i po chwili gaśnie na gazie a na bęzynie spadają tylko trochę obroty ale i tak są za niskie, dodam że filtr powietrza, gazu, silniczek krokowy są nowe i obawiam się że to może byś wina alternatora, że stawia ogromny opór, ale nie wiem tego na pewno a nie chciał bym na marne wywalić kilka stów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności