Skocz do zawartości

Kontrolka check, nr błedu 197 - Opel Sintra 2.2 16V


Gość robson1966

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robson1966

Witam. Posiadam Opla Sintrę 2,2 B 1999r. Po zapaleniu samochodu pali się check, samochód wtedy nie ma mocy, po dodaniu gazu nie zbiera się, czasem pali się na stałe czasem mruga.

Obroty wtedy są nierówne, nie wiem od czego to zależne ale czasem gaśnie, obroty wtedy skaczą na jakieś 2 tyś obrotów ( jeśli jadę to auto samo przyspiesza, nie jest to bezpieczne, choć już wiem w którym momencie mniej więcej zgaśnie) check gaśnie i samochód ma moc zbiera się i ponownie się już nie zapali podczas jazdy, ale gdy go zgaszę i zapalę ponownie to sytuacja się powtarza i check przeważnie mruga. Byłem u wszystkich możliwych mechaników elektryków, i pokazuje błąd o numerze 197 ale nie jest on opisany w programie i każdy mechanika i elektryk rozkłada ręce i nie może mi pomóc. Już nawet chciałem założyć inny komputer i sprawdzić czy coś to da, ponieważ miałem drugi, ale okazało się ze mam komputer od rocznika 97 a w 99 jest inny. Poradźcie co to może być, bo wymieniać wszystko po kolei jest trochę kosztowne a przyczyn może być wiele. Może ktoś ma opisany ten błąd i jest w stanie mi pomóc.

Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie Robert.

 

 

 

poprawiłem tytuł / Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

"sergeimoskva" napisał Ci ,że niema takiego błedu dla tego silnika. Jak zewrzesz na złączu diagnostycznym piny 5 i 6 to na wyświetlaczu powinien się wyswietlić właściwy kod błędu. Zwarcie zrobić kabelkiem.

Niesprawdzałem tego sposobu ale pin 5 to masa a pin 6 idzie na wyświetlacz (nic się nie uszkodzi.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robson1966

Witam. Zrobiłem tak jak poradziliście.

Pokazało takie błędy:

19

31

71

197 :/

Może ktoś mi poradzić co to może być i co oznaczają te błędy ?

Pozdrawiam i czekam na poradę Robert.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zajrzyj tutaj ....

 

http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

 

Zobacz czujnika wałka rozrządu czujnik prędkości obrotowej silnika, wlot powietrza czujnik temperatury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robson1966

Odczytałem jeszcze jeden błąd o numerze 135 - zaburzenie pracy silnika - lampka kontrolna - zbyt niskie napięcie co to do cholery może być ? i jeszcze jak to wszystko sprawdzić co jest walnięte przecież nie kupie wszystkich czujników i wydam kase i sie okaże że nic nie pomogło... ;/ POMÓŻCIE !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytałem jeszcze jeden błąd o numerze 135 - zaburzenie pracy silnika - lampka kontrolna - zbyt niskie napięcie co to do cholery może być ? i jeszcze jak to wszystko sprawdzić co jest walnięte przecież nie kupie wszystkich czujników i wydam kase i sie okaże że nic nie pomogło... ;/ POMÓŻCIE !!!

Sprawdź ładowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

135 - Bosch M1.5.4

Terminal 22 - wydajność w zarządzaniu, kontroli światła <Check Engine>

Terminal 24 - Ground> <power log

19, 31 - Bosch M1.5.4

Terminal 48 - czujnik prędkości (słaby sygnał)

Terminal 49 - czujnik prędkości (wysoki sygnał)

Wnioski:

Brak (nie) uziemienia (lub masy) na ciele i silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem taki opis błędu

0197 - Uszkodzenie w układzie czujnika temperatury oleju silnikowego - sygnał za niski

Może to to samo ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

Zgoda. Jeśli diagnostyka komputerowa, EOBD ten błąd jest (P0197 - ziemnozwarciowych czujnika ciśnienia oleju silnika). A kiedy robi diagnostyki (CAN) się poprzez złącze diagnostyczne, za pomocą "clip" na X22XE silnika, taki błąd (197) nie ma. Być może ma małe napięcia sieci pokładowej pojazdu. Zobacz akumulatora i alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności