Skocz do zawartości

Demontaż tylnej wycieraczki Corsa C


Gość PETEREK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio zauważyłem że moja tylna wycieraczka przestała działać. Próbuje więc odkręcić silniczek od tylnej wycieraczki ale utknołem na odmontowaniu ramienia tylnej wycieraczki.

Odkręciłem nakrętkę ale nie idzie jej wymontować.

Jak to się prawidłowo robi bo nie chce czegoś zepsuć?

 

http://img200.imageshack.us/i/imag0008b.jpg/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź ale nie wiem czy mam lewe raczki czy może mi się tak "zgrzały" obie części ale nie moge za nic tego zdemontować.

Odkręciłem nakrętkę, zdjąłem podkładkę, psiknąłem parę razy wd40 i próbowałem ciągnąć do siebie ramię i nic.

Czy może źle się to tego zabieram?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz skorzystać z małego ściągacza do łożysk, bo inaczej możesz złamać to ramię.

 

Dzięki za rade Kacper. Zakupiłem cos takiego ale nawet to nie pomogło. Wycieraczka ani drgnie (mam nadzieje, że poprzedni właściciel jej nie przykleił :P). Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2-3 dni zrobię fotki jak to zdemontować przy pomocy ściągacza.

Problem polega na tym że z czasem na połączeniu ośki i wycieraczki następuje utlenianie , tj. rodzaj takiego nalotu który dodatkowo zaciska wycieraczkę na ośce.

Możesz wspomóc się WD40 odczekać godzinę i próbować ponownie.



ps. Ściągacz jak sądzę kupiłeś dwu-ramienny ?

edit:

zerknij jeszcze tu http://www.wjjeeps.com/wipers/wiper_wj_03.jpg


edit 2

1 luzujesz nakrętkę kilka zwojów, psikasz WD40

2 zakładasz ściągacz tak aby jego zakończenia łap weszły jak najbliżej ośki

kręcisz i zdejmujesz wycieraczkę.

Nie jest to wycieraczka Corsy C ale jest bardzo podobna i też z tworzywa i z metalową tulejką w środku.

sci_gacz.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżę temat.Mam taki sam problem(Meriva).Nawet przy zastosowaniu w/w ściągacza nie mogę zdjąć ramienia wycieraczki.Nie chcę tego robić ''na siłę''żeby czegoś nie spieprzyć.Stosowałem już wszystkie cuda WD,Odrdzewiacze,Colę itd itp.Nawierciłem nawet mały otwór w ramieniu na mocowaniu i w ten otwór''lałem''te wszystkie środki :zalamany: i nic.

Może mają koledzy jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności załatw drugie ramie wycieraczki.

Tak też zrobiłem.Okazało się,że poprzedni właściciel(artysta)przykleił ramię jakimś super klejem :wstyd: .Stare ramię naciąłem szlifierką kontową (flex)z małą tarczką do cięcia metalu.

Edytowane przez romantyr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. Zależy jaki stożek macie zastosowany w ramieniu wycieraczki. Jest to albo mosiądz (?) albo aluminium. Będzie albo łatwiej albo ciężej demontować. W obu przypadkach zdjęcie jej wymaga użycia ściągacza do wycieraczek. Stożki lubią zostawać na gwincie silnika. Ponawiamy sciąganie zachaczając o sam stożek.

post-40381-0-84088300-1410184249_thumb.jpg

Edytowane przez pankamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności