Skocz do zawartości

Kontrolka czasami się zapala


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Niedawno kupiłem vectre z 1995r. Smigałem nia jakies 3 tygodnie, a od kilku dni czasami zapala mi sie taka kontrolka (patrz u dołu). Zapala sie na chwilke i gaśnie, ale czasami świeci sie dłuzej. Troche mnie to niepokoi. Powiedźcie mi od czego ona jest? I czy zapalenie się jej to jakaś poważna sprawa. Z góry dzięki i pozdrawiam. Dodam ze zapala się ona podczas jazdy, ale nie zawsze.

 

 

 

 

i14.png Ona jest jasno pomarańczowa normalnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka Check Engine.

Jeśli świeci to znaczy, że komputer wykrył błąd.

Trzeba sprawdzić jaki lub jakie to błędy.

Na forum jest o tym napisane wiele.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge to sprwdzic zapewne w stacji diagnostycznej co? Samemu tez mozna jakos?

 

Acha i jeszcze jedno, czyli za kazdym razem kiedy sie zapali występuje ten sam bąd tak?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy sprawdza się komputerem lub metodą na zworkę (jak juz pisałem jest o tym na forum- poszukaj).

I daj w profilu jakieś info o silniku, wróżek na forum chwilowo brak ;)

Jak już będziesz wiedział jaki masz błąd to pisz na forum co wyszło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 2.0i tylko nie jestem pewny czy 8v czy 16...

 

Poszukam tego tematu o tej metodzie "na zworkę" i napisze, ale to jutro sprawdze bo dzis juz za późno;]

 

narazie dziękuje za pomoc

rafaln1, powiedz mi prosze gdzie dokładnie szukac tego gniazdka stykowego. Jestem zielony to mój pierwszy samoch wiec..

Edytowane przez ksionc
scaliłem posty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gniazdo znajduje się pod "półeczką" czy plastikiem pod dźwignią ręcznego. Jest na zatrzaskach, podważasz od strony mieszka ręcznego i wyskakuje.

Tam siedzi gniazdo OBD 2 Bierzesz drucik i zwierasz piny 4 i 5 albo 5 i 6 (nie pamiętam teraz) jak już wsadzisz drucik w odpowiednie piny włączasz zapłon i liczysz błyśnięcia tej że kontrolki która cę drażni. Pierwsze zapalenie jest bez znaczenia. Potem liczysz jak leci. Jak błąd jest 1 to sekwencja będzie się powtarzać, jak klika to pokaże wszystkie po czym znów zacznie od początku.

 

Jest tego naprawdę sporo i wszystko opisane wręcz łopatologicznie. Poradzisz sobie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

rafaln1, powiedz mi prosze gdzie dokładnie szukac tego gniazdka stykowego. Jestem zielony to mój pierwszy samoch wiec..

Tu masz temat odnośnie odczytywania błędów;

http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam podobny problem tylko że z Vectrą z 1991 roku silnik 1.6 benzyna. Jak mam sprawdzić ten błąd? Czy w tym modelu jest komputer czy cokolwiek żeby to sprawdzić i usunąć? Proszę o jakieś podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Samo zapalenie się na chwilę tej kontrolki nie świadczy o żadnym błędzie. Z tego co pamiętam to nawet w instrukcji zostało napisane że jednorazowe krótkotrwałe zapalenie się tej kontrolki nie oznacza błędu. Gorzej jeśli to trwa dłużej i do tego często. Najlepiej wychwycić przyczynę przy wpiętym kompie akurat jak się zaświeci bo potem może nie być nawet żadnego błędu. Z autopsji- testowałem o co z tą kontrolką chodzi bo mi też wyskoczyła raz na jakiś czas a potem nic na kompie nie wyskakiwało z błędów, ale jak wyczyściłem EGR i potem go zaślepiłem to już je do tej pory nie widzę. Wydaje mi się że brudny EGR i silnik krokowy może to powodować. Oczywiście przyczyn może być dużo innych ale u mnie wyszło właśnie tak. A co do samego zaślepienia zaworu to chyba najmądrzejsze co zrobiłem z tym silnikiem- zero szarpania i piękne równe wkręcanie się obrotów (czego nie można było powiedzieć wcześniej nawet po czyszczeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności