Skocz do zawartości

Astra 3 benzyna wymiana filtra kabinowego


Gość vw maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mój ojciec został posiadaczem astry H i chce mu wymienić filtr kabinowy bo facet po 60 sam nie zrobi,

i tu moje pytanie istnieje jakaś foto porada ? szukałem po necie ale znalazłem tylko poradę z astry F

wiem że filtr znajduje sie pod schowkiem bo tam już zaglądałem, jak się rozbiera itd mógł by ktoś podpowiedzieć?

jesli post napisany nie tam gdzie trzeba to przepraszam moderatorów i proszę o przeniesienie do właściwego działu :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm już to gdzieś tu pisałem, odkręcasz 4 śrubki od schowka ( torx 20/25 )już do końca nie pamiętam który, wyjmujesz schowek nie zapomnij odczepić wtyczki od podświetlenia schowka, po odstawieniu schowka w inne miejsce twoim oczom pokaże się czarna klapka ( 3 śruby na klucz 5.5, torx 8 nasadka też pasuje ) odkręcasz je i zostały jeszcze 3 plastikowe zatrzaski ( lubią się łamać ) w górnej części klapki znajdują się 2 no i w dolnej części 1 zatrzask odczepiasz je i klapka schodzi, wyciągasz filtr eco, zakładasz nowy i składasz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zerknąłem, znalazłem filtr jak odpowiada mojemu modelowi astra III 1,4 90km a porada(zdjęcia ) na przykładzie modelu G ;/

u mnie to troszkę inaczej wygląda widzę, ze trzeba będzie samemu zrobić metodą prób i błędów a potem wrzucić na forum .... dzieki za podpowiedz...:spoko:

hmm już to gdzieś tu pisałem, odkręcasz 4 śrubki od schowka ( torx 20/25 )już do końca nie pamiętam który, wyjmujesz schowek nie zapomnij odczepić wtyczki od podświetlenia schowka, po odstawieniu schowka w inne miejsce twoim oczom pokaże się czarna klapka ( 3 śruby na klucz 5.5, torx 8 nasadka też pasuje ) odkręcasz je i zostały jeszcze 3 plastikowe zatrzaski ( lubią się łamać ) w górnej części klapki znajdują się 2 no i w dolnej części 1 zatrzask odczepiasz je i klapka schodzi, wyciągasz filtr eco, zakładasz nowy i składasz :)

 

no właśnie z tym schowkiem to sobie poradziłem, rzeczywiście są tam 3 śrubki , ale na klucz 5,5? skąd taki wezmę :) dzięki za podpowiedz :prosze:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności