Skocz do zawartości

czy kluczyk przedstawiony na zdjeciu ma immo?


Gość mrcinos

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy

 

prosze o pomoc, podstawowe pytanie jest takie: czy kluczyk przedstawiony na zdjeciu ma w ogóle immobiliser?

 

jest to oryginalny kluczyk zapasowy, wersja nieskładana, od Astra H kombi

 

pytam dlatego, że nie mogę nim odpalić auta (mruga ikonka z silnikiem)

opócz tego ten kluczyk nie otwiera centralnego zamka, ale może to kwestia baterii którą niedługo wymienię

 

(BTW: próbowałem zaprogramować ten zapasowy kluczyk ogólnie znaną wszystkim procedurą:

- zamknij drzwi,

-przekręć kluczyk do zapalenia kontrolek

-przytrzymaj przycisk zamknięcia na pilocie do czasu zaryglowania/odryglowania drzwi ale to nie pomogło.

 

czy ta procedura powinna działać w astrze H?)

 

imag0152i.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

z góry dzięki za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pod baterią jest taka mała czarna kostka ? jeśli nie to nie ma imo, niektóre kluczyki można zaprogramować tylko na serwisie, poprzez tech2 itd ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod baterią nie ma kostki. miałem przez chwilę nadzieję że immo jest może zatopiony w obudowie w okolicy gdzie zatopiony jest grot, ale chyba jednak nie mam immmo w zapasowym...

szkoda.

 

 

a wracając do otwierania centralnego zamka, to jesli "moje" przeprogramowanie nic nie dało, to jeśli ktoś wie mniej więcej ile kosztuje programowanie techem2, to proszę o inf.

 

 

 

ps1

 

próbowałem wygooglac info na temat kluczyków opla nr 3579 (taki nr jest na moim)

wyskoczył link: http://archiwumallegro.pl/kluczyk_opel_nr_3579_z_immo-600690025.html

 

gościu twierdził że tam jest immobiliser, ale chyba nie miał racji..

 

ps2

 

a gdyby ktoś w przyszłości chciał się dowiedziec jak wygląda chip immobilisera, załaczam rozpiskę z jakiejś niemieckiej strony motor-talk.de

 

chipfuerwfs23322.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

immo jest fabrycznie montowane od 1995 roku we wszystkich oplach

wiec masz immo

kostka tez musi byc

jak wyglada tez podawano na forum wraz ze zdjeciami

porownaj z drugim kluczem

 

btw jesli nie odpala jednym i mruga kontrolka to immo jest

problem moze byc w rozporogramowaniu

koszta ??

w ASO od 150 zeta

u speca kolo 50 zeta

 

skoro pod bateria niema

pod plytka ukladu sprawdzales ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki gawlak

wraca we mnie nadzieja:))

po dokladniejszym zbadaniu kluczyka, wychodzi na to jednak mój kluczyk zapasowy ma chyba immo.

transponder jest w nim nie w formie kostki (pastylki), tylko małego scalaka zaprojektowanego przez firmę philips.

załaczam zdjecie.

czy ktoś w trójmieście zaoferuje pomoc w zakodowaniu oryginalnego zapasowego klucyzka (tzn. żeby działał z niego centralny zamek i żeby odpalał samochód)

i za ile?

załączam zdjecia kluczyka identycznego z moim.

pozdr.

astrahklucyzkzapasowy.th.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się dziś wyszperać w dokumentach od auta car passa co mnie niezmiernie ucieszyło, bo domyślam się że dzięki temu koszty będą mniejsze

 

odszukałem też na mapie warsztat o ktorym pisałeś - zapewne chodzi o IB auto, mają dobre opinie w internecie

w przeciągu tygodnia mam nadzieję że załatwię sprawę, napisze na forum o wynikach, może się komuś moje doświadczenia przydadzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość mrcinos

witam osoby śledzące mój temat "kluczykowy" ewentualnie przyszłych czytelników.

 

informuję że wreszcie sprawę kluczyka zapasowego udało się dociągnąć do końca

 

 

serwis nie-ASO w Gdańsku telefonicznie poinformował mnie że usługa kodowania kluczyka zapasowego kosztowała będzie 105 pln, poza tym pan z serwisu przestrzegł że szanse że się to uda ocenia jedynie na 50%..

 

w związku z tym poczytałem sobie o op comie, potem go zakupiłem , odczekałem 2 tygodnie aż przesyłka dotarła do Polski i sam zaprogramowałem kluczyk przed chwilą (trwało to może z 10 minut).

wszystko śmiga jak powinno (centralny zamek i immobiliser)

 

Gdybym miał czynnośc programowania powtórzyć, to teraz by mi to zajęło może z 2 minuty, z czego 1 minuta to czas uruchomienia windowsa na laptopie i włożenia wtyczki w gniazdo diagnostyczne:)

 

ps jakby ktoś miał w Gdańsku potrzebę podpięcia pod op coma, to niech mi da znać, może będę mógł pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności