Skocz do zawartości

Przerywana praca wentylatora chłodnicy


Gość tomackrory

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomackrory

Witam i poproszę o porade ...

Około 2 tygodni temu nabijałem klimatyzacje, klima nabita chłodno w aucie,fajnie.Po kilku dniach zauważyłem ze przy działającym chłodzeniu co jakieś 1,5 minuty włącza się wiatrak chłodnicy-pokręci jakies 15 sekund i cisza i tak w kolko...,niezależnie czy silnik zimny czy gorący. Kiedy wyłączam klimę wszytko jest ok.Nigdy wcześniej cos takiego nie miało miejsca...,generalnie klima jakoś dziwnie "rzezi". Teraz pytanie-czy możliwe jest uszkodzenie klimy przy nabijaniu środka chłodniczego? Może nabili za dużo albo coś? Ma ktoś jakieś sugestie? Dzieki

Edytowane przez tomackrory
zmiana tytułu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dzialajacym chlodzeniu co jakies 1,5 minuty wlacza sie wiatrak chlodnicy-pokreci jakies 15 sekund i cisza i tak w kolko...,niezaleznie czy silnik zimny czy goracy.

Chodzi Ci o wentylator ten przed chłodnicą klimatyzacji?

Gdy klima jest włączona to on działa niezależenie od temperatury silnika,choć chyba i tak włączają się obydwa.

U mnie też on nie chodzi w trybie ciągłym,lecz z przerwami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcintwinport

Cześć

 

Mam też ten sam problem. Posiadam Astrę H 1.4 twinport. Klimę miałem sprawną ale postanowiłem ją nabić zrobiłem to w Serwisie Skody ponieważ tam pracuję i dokładnie dzieje się to samo co u Ciebie. Jak ją włącze działa prawidłowo ale jak stoję na skrzyżowaniu to momentalnie włącza się wentylator chłodnicy popracuję chwilę i przestaje działać i po chwili włącza się ponownie i tak w kółko. Ponadto zauważyłem, że przy jej pracy auto jest głośniejsze szczególnie słuchać to na postoju i popada w jakieś dziwne wibracje. Pytałem kolegów z Opla w którym wcześniej pracowałem i mówią, że jest wszystko okay, że tak ma być. Wydaje mi się, że wcześniej tego problemu nie było, może jest to spowodowane tym, że w Skodzie nie mogli wpiąć się do jednego zaworu (są dwa do napełniania)i wpuścili gaz jednym twierdząc, żę będzie dobrze. Nie mogli wpiąć się od strony grilla. W zasadzie przeszkadza mi to tylko na postoju. W czasie jazdy nieodczuwam dyskomfortu. Napisz jak uda Ci się tą przypadłość zlikwidować albo olej to jak ja.

 

Pozdrawiam

 

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że ten wentylator ma cały czas zapier....włącza się jak jest taka potrzeba i tyle,po to jest sterowany przez moduł a nie podpięty na krótko.

A jak się włączy to obroty Ci chwilowo spadają bo silnik dostaje dodatkowe obciążenie po przez alternator i stąd może te odczuwalne wibracje.

Wydaje mi się że szukasz na silę problemu który nie istnieje.

Goście z ASO w tym przypadku maja racje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomackrory

Chyba nie jest to normalne aby na zimniutkim silniku i okolo 30sekunach od uruchomenia klimatyzacji wlaczal sie wentylator? :neutral: ,najlepsze jest to ze przed "dobijaniem"klimy czegos takiego nie bylo...,podlaczalem sie dzis pod opcom`a,nic tam nie wyszlo-zadnych bledow...pojade do warsztatu niech wypompuja wszystko i nabija od nowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo moze przed dobijaniem bylo tego gazu tam juz tak malo ze kliam jako taka sie nie wlaczalo

swiecila ci tylko kontrolak i msylales ze kliam pracuje i wszystko jest ok

a terza gaz nabity klima pracuje to tez i jak potrzeba wlacza i wylacza sie wentylator...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest to normalne aby na zimniutkim silniku i okolo 30sekunach od uruchomenia klimatyzacji wlaczal sie wentylator?

U mnie jest to normalny objaw,jeżdżę tak 3lata,klimę też nabijałem i nic się nie zmieniło.

Zresztą znajomy z systemem klimy behr ma tak samo (ja mam delphi).

No ale skoro chcesz szukać to szukaj. ;)

 

Ps.A co ma temperatura silnika do załączania wentylatora chłodnicy klimatyzacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość tomackrory

OK klima naprawiona...poradzil sobie serwis Vauxhall`a,"poszlo"pare funciakow wiecej ale gra, buczy

i co najwazniejsze chlodzi,zadnych wiatrakow na postoju i dziwnych wibracji..,

wypompowali wszystko,zalozyli jakies oringi,zaladowali chlodziwem i tyle,pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności