Skocz do zawartości

Komunikat AIRBAG i błąd kontroli trakcji.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Koledzy proszę o pomoc - autko zrobiło mi wczoraj przykrą niespodziankę - odpaliłem rano i wszystko było ok., przejechałem około 30 km i zostawiłem autko na parkingu. Po około 3 godzinach wsiadam przekręcam kluczyk i zamiast stanu kilometrów napis AIRBAG, w tym czasie test systemów i pozostaje zapalona kontrola trakcji, po chwili zapala się autko z kluczykiem. Podczas jazdy to nie to auto co było rano - dziwnie się trzyma drogi, tak jakby był jakiś ociężały czy mu mocy brakowało i tak jakby ciężej kierownica chodziła. TECH oprócz w/w błędów nic większego nie pokazał - czujniki sprawne, podobno wszystko sprawne. Po skasowaniu błędów natychmiast pojawiają się na nowo. Może ktoś może miał podobną sytuację i potrafi mi pomóc. Od czego zacząć szukanie co to może być. Jest to Vectra 1,9 dt kombi 2006 po lifcie.

Pozdrawiam Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups,

tyle mi tylko powiedzieli jak byłem z nim na kompie - będę w poniedziałek z rana ponownie to będę wiedział więcej. To od razu wszystko pozapisuje, bo widziałem że za ciekawej miny nie mieli jak po kasacji tych błędów pojawiały się ponownie i nieszło z tym nic zrobić.

p.s. numery tych błędów pokazuje tylko TECH czy może jest możliwość odczytania tych numerów gdzieś z BC po jakiś może kombinacjach przyciskowych? Mam ta wersję z nawigacją, po przytrzymaniu Settingu załącza się się ten podgląd parametrów BC ale za wiele to z tego nie rozumie - może to gdzieś tam być?

 

Pozdrawiam Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj metody GAZ + HAMULEC = wsiadasz do auta, zamykasz drzwi, wciskasz gaz i hamulec w podłogę, przekręcasz na zapłon i liczysz mignięcia.

10 mignięć oznacza 0 (zero). Kody są czterocyfrowe.

 

EDIT:

 

Kody te dotyczą silnika, więc airbag i TC to już raczej tylko komp...

 

Posprawdzaj masy i ładowanie na aku (pasek na altku też obejrzyj).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ani jednego mignięcia. Masy podokręcałem, pasek ok., ładowanie coś chyba nie zabardzo bo na maksymalnym obciążeniu 13,6V- światła+klima na full, może alternator siada? Wymieniałem go niecałe 2 lata temu - około 40 tyś. km, ale wtedy jak padał to nie było takich jaj z poduszkami i TC, poprostu zapalała się kontrolka akumulatora i siadało napięcie aż całkiem padło i zrobiło się ciemno :) niewiem jak to było możliwe ale dojechałem do serwisu - fajnie wyglądają zegary jak się wskazówki zatrzymają pionowo do góry:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim było to jak wsiadłem do samochodu dziś rano i oprócz tych wszystkich cudów co się działy - w gniazdach zapalniczek też zasilania nie było:).

 

Usterkę usunęli - jeden z głównych przekaźników 12V/70A - akurat ten co jest schowany pod/za wyłącznikiem świateł .

Można by powiedzieć że ten cały system błędów itp. jest trochę marny skoro powyłączała się połowa systemów, pokazał wiele różnych błędów, brak transmisji z którymś modułem - i akurat nic z tego nie miało żadnej wskazówki że poleciał ten przekaźnik.

 

Pozdrawiam Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterkę usunęli - jeden z głównych przekaźników 12V/70A - akurat ten co jest schowany pod/za wyłącznikiem świateł .

 

Dzięki za podanie rozwiązania, przyda się dla potomnych :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności