Skocz do zawartości

jak zamienic mida opel vectra b 97 rok


Rekomendowane odpowiedzi

Gość djtrupek27

witajcie koledzy ... juz od dłuzszego czasu stopniowo powoli przerabiam moja viki b 97 na polifta i teraz chciałem sie dowiedziec jak zamienic mida na takiego co pokazuje spalanie itp. ... z tego co sie dowiadywałem niema problemu jesli chodzi o złozenie go w miejsce starego ... trzeba natomiast wymienic manetke od wycieraczek bo tam znajduje sie przełącznik ... no i teraz zaczynaja sie schodzy ... czy po wymianie takiej manetki bedzie wszystko działało poprawnie czy:

1. nie bedzie pasowała kostka do mida w liczniku

2. trzeba bedzie przeprogramowac komputer

3. trzeba bedzie pociagnac dodatkowa wiazke kabli

dodam ze jest to Opelek Vectra B 2.0 DTI 16V ... 97 rocznik mozel X20DTH

jesli ktos cos takiego robił bede wdzieczny za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość themarvin

Hm... no ja robiłem takie coś w mojej astrze, ale zasada działania MID'a ta sama, więc i pewnie sygnały te same, a więc:

 

1)z licznika to tylko bierzesz sygnał o ilości paliwa w zbiorniku (1 kabelek ekstra ciagniesz i się wpinasz w kostke wpiętą do licznika

2)jeśli kupisz MID pod swój silnik, impulsator i rozmiar kół, to nie :P (jeśli tak polecam mój temat z poleceniem programowania MID w dziale "warsztaty śląsk"

3)5, góra sześć kabli:


  •  
  • do sygnału wtryskiwacza
  • do wskazówki poziomu paliwa
  • do sygnału przebytej drogi - jeśli masz TID'a to sygnał ten masz już we wtyczce
  • 3 do manetki wycieraczek (mam na zbyciu - jak zainteresowany pisz PW)

no chyba, ze sobie zażyczysz czujniki (jak ja) to liczba kabelków rośnie - ciągniesz dodatkowe kabelki do komory silnika.

 

A w ogóle to weź i przejrzyj to: http://www.astra.auto.pl/content/view/202/48/

niby Astra, ale da Ci pogląd co i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djtrupek

jakis nieklawiaturny jestes

uzyj google

wpisz

"zmiana tid na mid opel vectra B "

znajdziesz linki do odpowiednich tematow na forach opla vectry

sam montaz to pikus

nie bedziesz mial polowy komunikatow

powod

brak instalacji i czujnikow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności