Skocz do zawartości

Jak sprawdzić sprężarke klimy


Gość elmatador

Rekomendowane odpowiedzi

Gość elmatador

Witam ostatnio pojechałem nabić klime nie była używana z rok czasu bo był wyciek brak finansów z musił mnie do czekania, teraz na allegro kupiłem nową chłodnice do mojego modelu cena 259zł jutro wymiana ale gość mnie się pytał czy sprężarka na pewno chodzi, gdzieś na jakimś forum wyczytałem że od czasu do czasu trzeba ją włączyć chociaż niema czynnika żeby sprężarka się nie zastała więc tak robiłem a z dziury w chłodnicy podczas takiego zabiegu wydostawała się żółta ciecz, i teraz pytam jak sprawdzi sprężarkę żeby znowu nie narobić sobie wstydu bo mój zaprzyjaźniony warsztat nie lutuje chłodnic więc dlatego zakup nowej chłodnicy, a u nich cena chłodnicy to 500zł pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elmatador

powiem szczerze że już nie pamiętam jakie to forum, ale intryguje mnie ten płyn żółty co się wydostawał z pęknięcia liczę na to że jutro po zamontowaniu chłodnicy wszystko zagra i poczuje przyjemny chłodek ogólnie to mechanik kręcił tym sprzęgłem i wiatrakiem i powiedział mi to samo że wyjdzie wszystko w praniu, ale coś złapałem z forum omegi że trzeba włączyć silnik i zakręcić sprzęgłem i jak się obraca to prawidłowo a jak włączę dodatkowo przycisk klimy to powinno się za blokować, jestem teraz w pracy i nie mam do stępu do autka, czy w taki sposób sprawdzę sprężarkę po przes sprzęgło czy nie jest zatarta, bądź coś gorszego bo szkoda siękopać z koniem jeśli po wymianie chłodnicy coś nie pójdzie tak jak trzeba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz czynnika w układzie to czujnik ciśnienia odcinając napięcie nie pozwoli na uruchomienie sprężarki.

Więc możesz sobie włączać przycisk AC a jedynym możliwym efektem będzie załączenie się dmuchawy na pierwszy bieg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elmatador

WITAM powiem tak i powiało przyjemnym chłodkiem klima działa jak ta lala, ale biorąc pod uwage że jest za zimno na klime w dzisiejszym dniu, to i tak się przyda bo lato przed nami dzięki wszystkim za odpowiedzi teraz muszę tylko namierzyć jakiś w miarę gustowny termometr wewnętrzny, żeby pilnował temperatury, problemy z zatokami a klimka manualna, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności