Skocz do zawartości

Astra F - wymiana mieszków - od lewarka i dźwigni hamulca ręcznego ...


Gość silvo44

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem komplet mieszków na alle, stare już się przecierały i nie wyglądały dobrze.

Wczoraj podjąłem walkę ze złośliwością przedmiotów martwych i wymieniłem je ...

Niestety nie było to tak proste jak mi się zdawało, ale jest sukces ...

Oto krótka fotorelacja:

 

Demontujemy ramkę pod lewarkiem, podnosimy do góry, wywlekamy na lewą stronę i ostrym nożem przecinamy mocowanie przy gałce.

Mieszek do ramki jest przychwycony zszywkami ...

d34da7b33184ee88m.jpg

 

Odginamy je aby pozbyć się starego mieszka ...

Nowy mieszek ma gumkę ułatwiającą trzymanie się go na ramce - jeśli ktoś ma nerwy i chęci - można zrobić kilka nowych spinek i je założyć.

Zakładamy nowy mieszek, zaciągamy pod gałką opaskę zaciskową, wkładamy w zaczepy na tunelu i cieszymy się z nowego mieszka na lewarku ! ! !

 

Aby zdemontować mieszek z DHR musimy najpierw wyjąć pojemnik na drobiazgi pomiędzy fotelami - wkładamy nóż od strony kierowcy i po podważeniu zaczepów wyciągamy go ...

Obraz po wyciągnięciu :

52a97002a5d0c4d2m.jpg

Odkręcamy wkręt trzymający ramkę i podważamy po bokach jej zaczepy - wysuwamy do przodu i ...

Wywracamy na lewa stronę, obcinamy opaskę...

Demontujemy zszywki, podobnie jak przy tamtym mieszku ... Z uwagi na to, że zszywki nie przechodziły na wylot powiertałem dziurki fi 1mm i dorobiłem kilka spinek z drutu .

ab0a2cb2cfdb6f55m.jpg3f1660394edf7bd0m.jpg

 

Zakładamy, wkręcamy wkręt, zakładamy pojemnik - cieszymy się ze świeżego wyglądu wnętrza naszego autka ...

e4734dbf2fa497c8m.jpg60321596e79826e9m.jpg

 

Zajęło mi to ok. 1,5 godziny i dwa browarki ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota :ok:

Teraz nikt Ci nie powie podczas sprzedaży autka, że wskazanie licznika przebiegu jest zaniżone bo mieszek przetarty :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności