Skocz do zawartości

Astra H+radio działa bez kluczyka w stacyjce


Gość nomc

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Jestem nowy na forum i od razu z problemem :/

Więc mam Astre H z 2005 w kombi i chciałem zmienic radio z CD30 na JVC KD-R600 podłączając je za pomocą oto tej kostki CT20VX03 Connects 2 i tu się zaczęły schody bo po podłączeniu radio pokazywało tylko godzinę i wysuwało płytę ,więc znalazłem wątek żeby luźny czerwony kabel z tej kostki podłączyć pod zapalniczkę no i zadziałało, ale działa cały czas :mur: tzn. że po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki również. Narazie jak skończę jazdę to ściągam panel ale wiem że pewnego zapomnę to zrobić i wyssie aku.Więc moje pytanie jest czy da się jakoś zrobić aby po wyjęciu kluczyka radio gasło jak to powinno być.Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc znalazłem wątek żeby luźny czerwony kabel z tej kostki podłączyć pod zapalniczkę

Witam. Daj linka do tego wątku to go puszcze od razu w kosmos, jeśli jest na tym forum. :wesoly:

 

Szukaj przewodu gdzie plus pojawia się po przekręceniu kluczyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw na oryginalnej kostce która zasila radio.

Właśnie bym chciał poszukać ale nie wiem jakiego koloru szukać itp.

Zrobiłem pare zdjęć:

Główna kostka , która była podłączona do orginalnego radia.

imag0193k.jpg

imag0191c.jpg

Kable od radia JVC:

imag0195s.jpg

I tak wygląda całość :

imag0194a.jpg

I znalazłem jeszcze coś(cały poradnik) na forum anglojęzycznym że można znaleźć plusa który pojawia się po przekręceniu kluczyka w wiązce kabli która jest podłączona pod włącznik świateł awaryjnych ale nie chce ingerować w elektrykę auta tak głęboko.

Więc jak ktoś podpowie sposób na zrobienie tego będę na serio wdzięczny.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem opisy wyprowadzeń CD30 i nie ma tam plusa który jest po włączeniu stacyjki, jest tam tylko stały plus ( na fotce widoczny jako grubszy czerwony)

Nie masz chyba wyjścia jeśli chcesz aby radio gasło wraz z wyciągnięciem kluczyka i znaleźć kabel gdzie pojawia się plus po włączeniu stacyjki.

Do wpięcia wykorzystaj taką szybkozłączkę

zla0681.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byś napisał dla potomności w jaki sposób podłączyłeś. :wink:

Zdemontowałem całą centralną konsolę i znalazłem wiązkę kabli z włącznika świateł awaryjnych i podpiąłem luźny czerwony kabel z kostki do czarnego z wiązki.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności