Skocz do zawartości

Dziwne buczenie


Gość Tomek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem ujawnia sie tylko w czasie jazdy w zakresie obrotow 1,5-2,5 tys. Najbardziej oddczuwalne jest to na 4 i 5 biegu nieco slabiej na 3 wlasnie przy takich obratoch silnika czyli jade dosc wolno, wciskam pedal ponad polowe czy do dechy i wtedy spod maski wydobywa sie dosc glosne buczenie (na postoju silnik ladnie wkreca sie na obroty w calym zakresie) sprawadzilem obudowe filtra powietrza,i polaczenia ukladu dolotowego. W okolicy 2,5 tys. buczenie znika, dodam tez, ze kiedy auto rozpedza sie plynnie i zmieniam bieg okolo 3tys. jest to praktycznie nie slyszalne.

Na poczatku podejrzewalem katalizator wiec zostal zastapiony rurka, (kat byl juz caly posypany w srodku), teraz oczywiscie dzwiek calego wydechu zmienill sie ale buczenie nie zniknelo, razem z kata wymieniony zostal tlumik koncowy ,byl juz dziurawy, nietkniety pozostal tlumik srodkowy, ktory z zewnatrz wyglada bdb. ale mam teraz watpliwosc czy jest mozliwosc ze tlumik srodkowy pozapychal sie smieciami z kata i stad te buczenie ?

 

Bede wdzieczny za wszelkie rady i pomysly, pozdrawiam Tomek.

 

(Astra G, 1.6 16v, 1999r)

Edytowane przez Tomek1983

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taką samą sytuację, też sprawdziłem cały dolot i wygląda ok, katalizator mam pusty w środku i też wydaje mi się, że wszystko posypało się do środkowego tłumika. Jutro oddaję padakę do mechanika żeby to sprawdził. Za jakiś czas napiszę o efektach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że kat jest w środku pusty a komp nie pokazuje błędu. Nie mam emulatora na drugiej sądzie, śmigam na krótkich odcinkach po zakorkowanym Poznaniu i spalanie w mieście wychodzi w granicach 9-10l czyli w normie, dziwne. Podobnie EGR, mogę go odłączać podczas pracy silnika i nic nie pokazuje, EGR pewnie programowo pominięty ale dziwi mnie, że sonda za katem nie wariuje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik po wymianie, miał dwie spore dziury, których od spodu nawet nie było widać. Pierwsze co mnie miło zaskoczyło to zniknął specyficzny ostry smród spalin, musiałem zawsze jeździć z nadmuchem z obiegiem zamkniętym bo stojąc w korkach aż mdliło, stojąc koło samochodu śmierdziało jak cholera. Gościu nie otwierał tłumika bo miał sporo roboty ale pogoniłem trochę padakę i narazie nic nie buczało. Poczekam jeszcze do jutra jak zabiore kilka schabób z pracy, żeby zobaczyć jak zachowuje się pod obciążeniem, bo wtedy najwięcej buczał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z trzema pasażerami przy 50km/h na trójce postanowiłem depnąć gaz w podłogę, ciągnął wkońcu do przodu :) Aż miło się jechało. Przed wymianą tłumika miałem wrażenie, że śliska się sprzęgło, buczał i prawie nic nie przyśpieszał, teraz śmiga aż miło. Rakieta to to nie była bo 84KM musiało udźwignąć ponad 1400kg ale w moim przypadku uważam problem za zamnknięty, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy nadal autko ci chodzi cichutko? mam taki sam problem jak Ty. Z zewnatrz tłumnik cacy wszystko ok, ale buczenie okropne ze srodkowego tłumnika (pod kierowcą), juz nie mam na to pomysłów, czy ta wymiana środkowego pomogła Ci na dłużej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności