Skocz do zawartości

Uniden 510XL i antene sirio AS 100 czy warto to kupic?


Gość slepy8008

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe zmieniłem radio o pomogło :spoko:

Nie znam się za bardzo na mechanice czy elektronice samochodowej ale obiło mi się ze w samochodach przy alternatorach czy gdzieś na na kablach są jakieś fabryczne filtry.

Edytowane przez Kacper
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slysze wszysko to co nie powinno byc slyszane silnik wycieraczki kierunki dmuchawe itd czego to jest wina na zgaszonym silniku cisza wszysko ok pomocy.

Winna jest elektryka twojego auta, która generuje te zakłócenia. Powiem wprost i tak sobie z tym nie poradzisz wiec się przyzwyczaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojego doświadczenia a miałem 3 różne filtry nic nie pomogły nie było żadnej różnicy .

Bo zakłócenia wchodzą przez antenę a nie po zasilaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slepy8008

moze i przez antene ale jak radio do d.... to to zbiera wsadzulem wczoraj na chwile starego alana od kumpla i cisza zero szumow a wiec ?

Edytowane przez Kacper
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyłączysz zapłon w aucie to czy to radio do d... będzie do d.... czy zacznie działać prawidłowo :wink: Także nie mów iż radio jest do bani. Jak wstawisz radio bardziej głuche to i odbieranych zakłóceń będziesz miał mniej. A jak zamontujesz zwykłe CAR radio to będzie czysty dźwięk.

Powiem ci jedną rzecz: wina leży po stronie producentów aut, po prostu odkładając oni swoje produkty do pewnego poziomu normowego, który jest stanowczo za duży dla czułego transciver'a CB.

 

Zrób sobie mały test: weź to super radio zaparkuj samochód w takim miejscu gdzie jeździ duzo skuterów zobaczysz jak je pięknie będziesz odbierał

Edytowane przez Kacper
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zakłócenia wchodzą przez antenę a nie po zasilaniu.

Hm chyba jednak nie do końca z tego co kolega pisze ma antenę Ml-145 (jedna z lepszych jeśli oryginał) więc na postawie magnesowej. Może łapać zakłócenia podczas jazdy od innych źródeł ale raczej nie od pracującego silnika .

Co innego gdyby miał antenę montażową przytwierdzona do karoserii i z nią zmasowaną.

Proszę zwrócić uwagę że sprzęt jakiś czas pracował dobrze i nagle pojawiły się zakłócenia.

Skoro radio jest dobre ( mam mieszane uczucia do Unidenów) to pozostaje usterka po stronie samochodu a dokładnie jego elektroniki ogólnie rozumianej .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może łapać zakłócenia podczas jazdy od innych źródeł ale raczej nie od pracującego silnika .

 

To dlaczego jak wyłączy zapłon zakłócenia ustają ;-) Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jakie sygnały potrafi generować wtryskiwacz :?:

 

Może łapać sygnały zakłócające od innych pojazdów znajdujących się w pobliżu.

 

Moja dobra rada: Na poparcie moich założeń udaj się w szczere pole, las itp właśnie z takim sprzętem. Posłuchaj z włączonym silnikiem i z wyłączonym zapłonem (bo pompka w zbiorniku paliwa też może nieźle "siać").

Edytowane przez End

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slepy8008

i tak zrobilem sieje wentylator jak dam na 4 ,,,,,a pompka to masakra normalnie i to tylko pompka co z tym zrobic ???wiesz moze????

Edytowane przez Kacper
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować wymienić na inną lub wstawić blisko przy urządzeniu wytwarzającym zakłócenia własnoręcznie wykonany filtr eliminujący propagacje tych sygnałów dalej na przewody zasilające które go wypromieniowują. Zresztą jak rozbierzesz pompe paliwa czy jakiś silniczek wycieraczek to zauważysz iż jest tam właśnie taki filtr ale on nie tłumi wystarczająco.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slepy8008 połączyłem Twoje dwa tematy dotyczące CB-radia w jeden i oczyściłem z zbędnych cytatów posty.

 

Proszę nie cytować całej treści postu odpowiadając bezpośrednio pod nim.

Można zjechać na dół strony i odpisać w oknie odpowiedzi.

 

Kolejne cytowanie poprzedzającej wypowiedzi spowoduje zamknięcie tematu i odesłanie do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności