Skocz do zawartości

Słabo działające ogrzewanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam problem z grzaniem kabiny vectry b z motorem benzynowym 2.0 16V 135 konnym.Wymieniłem chłodnice , termostat przeczyściłem cały układ i nic,na wysokich obrotach grzeje dobrze ,czy może to być pompa wody??? Dziękuję z góry.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wody raczej odpada bo przy jej awari to ałtko strasznie by się grzało.A sprawdzałeś nagrzewnice czy niejest zabita syfem

a jak to sprawdzić????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to sprawdzić????

przed wymontowaniem nagrzewnicy miej pewność , że cały system nawiewów działa prawidłowo.ja przyklejam kawałek karteczki na przylepcu nad wszystkie kratki nawiewowe i sprawdzam .łatwo wtedy sprawdzić czy system funkcjonuje prawidłowo.jeżeli jest OK to wskazuje na zasyfioną nagrzewnicę ,jeżeli jest inaczej to przyczyn może być kilka np.sterowanie elektryczne klapek uszkodzone bądź ,jeśli występuje w tym modelu rozszczelnienie układu pneumatycznego sterowania tychże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wymontowaniem nagrzewnicy miej pewność , że cały system nawiewów działa prawidłowo.ja przyklejam kawałek karteczki na przylepcu nad wszystkie kratki nawiewowe i sprawdzam .łatwo wtedy sprawdzić czy system funkcjonuje prawidłowo.jeżeli jest OK to wskazuje na zasyfioną nagrzewnicę ,jeżeli jest inaczej to przyczyn może być kilka np.sterowanie elektryczne klapek uszkodzone bądź ,jeśli występuje w tym modelu rozszczelnienie układu pneumatycznego sterowania tychże

cały fic w tym że przy zapchanej chłodnicy rosła by temperatura a u mnie jest stabilna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodnica i nagrzewnica to dwa różne wymienniki ciepła , zacznij od sprawdzenia czy działa Ci sterowanie klapami , nagrzewnicę sprawdzisz bardzo prosto , wystarczy dotknąć obydwu króćców od niej które są na ścianie grodziowej w komorze silnika i zobaczyć czy obydwa nagrzewają się równomiernie :SMILE:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeżeli dalej jest kiepsko z temp.to może być jej radiator z wierzchu zaśmiecony.a chłodnicę masz w pożądku :-)

Edytowane przez tokar2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek4444

jeżeli dalej jest kiepsko z temp.to może być jej radiator z wierzchu zaśmiecony.a chłodnicę masz w pożądku :-)

a gdzie ten radiator się znajduje????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ten radiator się znajduje?

trzeba chyba wrócić do początku:chłodnice masz wymienioną ale do ogrzewania kabiny używana jest nagrzewnica schowana zazwyczaj w przestrzeni środkowej auta ,po zdjęciu osłon pod schowkiem pasażera a grodzią silnika.zazwyczaj widać tylko dmuchawę od nawiewu,a dopiero za nią lub nad nią ,znajduje się nagrzewnica. pomóż sobie wpisując w wyszukiwarkę hasło "nagrzewnica"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności