Skocz do zawartości

Brak dzwieku w astra H (programowanie kluczykiem)


Gość opelek1

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w nocy coś się przestawiło w samochodzie że nie ma sygnalizacji dzwiekowej przy:

- włączonych kierunkowskazach i awaryjnych światłach (te klikanie)

- brak dziweku przy otwartych drzwiach podczas jazdy

- brak dźwięku przy nie zapiętych pasach bezpieczeństwa

 

Wyczytałem ze służy od tego programator, w innym modelu opla wystarczyło włożyć kluczych do stacyjki, włączyć zapłon i przez 3 sekundy przytrzymać przycisk na pilocie który blokuje centralny zamek w drzwiach samochodu.

 

* brak sygnału akustycznego kierunkowskazów oraz sygnalizacji dźwiękowej otwartych drzwi przy włączonych św.mijania..

czasowo nie działa też sygnał dźwiękowy / raz jest raz nie ma / nie działa też sygnalizacja dźwiękowa otwartych drzwi przy włączonych światłach mijania oraz sygnalizacja dżwiekowa kierunkowskazów. Co może być przyczyną?

 

* auto nie było uderzone i jest w b.dobrym stanie technicznym

 

Ktoś może wie jak to zresetować lub ustawić jakiś poziom ?

Edytowane przez opelek1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jetem pewien ale w pierwszej kolejności podejrzewałbym - wielofunkcyjny moduł kontrolny , podgląd w tym temacie http://forum.opel24.com/topic/47606-Bezpieczniki-i-przekazniki-Astra-H/

 

Odepnij na chwile akumulator, może zresetuje się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł ten nie jest przekaźnikiem , jeśli nie pomoże odpięcie akumulatora to spróbuj podpiąć się pod Op-coma lub Techa.

Jeśli nic nie znajdziesz to podmień z kimś na chwilę ten moduł celem sprawdzenia.

Dokładne przeznaczenie i zadania tego modułu raczej nie są opisane na forum (chyba że ktoś wie i podpowie więcej) więc dopytaj o niego w ASO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Maxkraft

I jak opelek1 udało Ci się rozwiązać ten problem ? bo mam taki sam, ale u mnie mówią, że to jest wina padniętego głośniczka, który znajduje się za zegarami

Mechanik woła 200 zł! wolałbym tego uniknąć i samemu to wymienić, próbował ktoś? czy to aż tak skomplikowana czynność ?:)

 

I przede wszystkim dobry wieczór wszystkim forumowiczom - jako, że to mój pierwszy post, ale z całą pewnością nie ostatni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I jak opelek1 udało Ci się rozwiązać ten problem ? bo mam taki sam, ale u mnie mówią, że to jest wina padniętego głośniczka, który znajduje się za zegarami

Mechanik woła 200 zł! wolałbym tego uniknąć i samemu to wymienić, próbował ktoś? czy to aż tak skomplikowana czynność ? :-)

 

I przede wszystkim dobry wieczór wszystkim forumowiczom - jako, że to mój pierwszy post, ale z całą pewnością nie ostatni

No i jak Kolego rozwiązałeś problem?

Pytam bo mam to samo!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stówkę uszodzony głośniczek w CIM-ie.Można go bez większego problemu wymienić.Szukaj kumatego elektryka/elektronika to ci to ogarnie.W ASO tylko wymiana na nowy CIM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności