Skocz do zawartości

Co mu dolega?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój problem jest następujący-żona jadac do pracy zauważyła iż auto dziwnie sie zachowuje zaczynają zapalać sie kontrolki,abs,check,poduszka i paliwa mimo że samochód nie zgasł opadła skazówka licznika i obrotomierza.Kiedy wziąłem od niej auto okazuje sie iż-mały licznik kilometrów wyzerowany,światła mijania świecą jakby przytłumione,nie może odpalić.Po chwili postoju po dłuższym przytrzymaniu zapłonu odpalił,po przejechoniu kilknastu metrów zgasiłem i ponownie odpaliłem swiatla mijania świecą normalnie kontrolki zgasły oprócz poduszki przejechałem tak ok 10km wydaje sie ze wszystko gra tylko została ta paląca sie poduszka.Osobiście raz tak mialem ze jadac obrotomierz i predkosciomierz spadly do zera (samochód nie zgasł)ale zaraz wstaly...hm macie jakieś sugestie czego szukać???pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w tym modelu, ale pewnie czujnik w piaście abs-u zaczyna szfankować, od niego pewnie jest brany sygnał do prędkościomierza, sprawdzić też elektrykę połączenia wtyczek od abs-u(pewnie przód,obok piasty koła,wilgoć i takie tam...)

no i doładuj aku :wink:

Edytowane przez tokar2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość badilek124

Witam posiadam opla astre 1.4.16v 97r. benzyna i mam problem bo podczas jazdy zapala mi się kontrolka silniczka i gdy nacisnę na sprzęgło samochód gaśnie ale potem odpala bez problemu i jedzie się dalej :) zazwyczaj dzieje się tak gdy jedzie się dajmy na to 120 i zaczyna się hamować samochód zwalnia tak do 70 i się zapala ta kontrola lecz nie zawsze czasami jadąc spokojnie też się tak dzieje :( byłem pod komputerem raz i nic nie wykryło więc pojechałem po raz drugi i wykryło uszkodzony zawór egr który już wymieniłem również wymieniłem silniczek krokowy i zawór ciśnienia bezwzględnego lecz to nic nie pomogło nadal jest to samo :( jeśli ktoś ma taki sam przypadek proszę o pomoc każda podpowiedź będzie cenna :) z góry dziękuję .

Edytowane przez badilek124

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności