Skocz do zawartości

montaż haka astra H (bez Reca)- elektryka


Gość Tomaz_29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w związku z moimi przymiarkami do montażu haka mam pytanie.

Zakupiłem oryginalną wiązkę wraz z modułem do tytułowego autka (astra h). W dniu dzisiejszym, przed wybebeszeniem auta postanowiłem na sucho sprawdzić działanie wiązki - poprzepinałem wszystkie piny według załączonej instrukcji i zacząłem testy (gniazdo 13pin).

Ku mojej radości wszystkie światła działały, ale.... no właśnie... na pin odpowiedzialny za światła stopu oraz pozycyjne w momencie włączania świateł przekazywane jest napięcie ~3v, natomiast dopiero po wciśnięciu hamulca skacze do ~12V - czy to jest prawidłowe zachowanie? pytam, gdyż podłączając pod to 3V żarówkę od świateł pozycyjnych nie będzie chyba zbytnio widoczna, czy się mylę? (testowo podłączyłem żaróweczkę 12v i tylko się żarzyła - czy coś źle robię?)

 

Rozwiejcie proszę moje wątpliwości - bo jak już wszystko podłącze i poskręcam to nie będzie mi się chciało od nowa wszystkiego rozbierać w celu poprawek :D

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien czy u ciebie tez tak jest

ale w niektoryhc autach trzeba aktywowac na kompie opcja haka i dopiero wtedy wszystkie napiecia sa tma wtedy takie jak byc powinny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest podobo w aucie z modułem REC, gdzie wpinamy tylko wtyczke w fabryczne miejsca.

W moim przypadku podpinam się do wiązki tylnych lamp, ale żeby komputer nie "oszalał" wpinam się poprzez moduł (czyli tak na prawdę układ przekaźników.

Sytuacja wygląda tak, że wszystkie światła świecą idealnie, nawet przeciwmgielne z pętlą zwrotną działa... problem napotykam z pozycyjnymi - gdy są wyłączone to napięcie na pinie jest 0v, włącze ~3V, a gdy włącze stop to wtedy ~12v. Ciekaw jestem czy te 3V jest w jakiś sposób wystarczające... bo mam wątpliwości.

Chociaż z drugiej strony jak odłącze kostke od tylnej lampy to przy włączonych pozycjach na 2 pinach jest właśnie 2x~3V więc wydaje się że tak może być, ale na logike mi to nie pasuje :/

Szukam potwierdzenia albo zanegowania ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale sam piszesz ze zarowka wtedy ledwie co sie rzazy

bedzesz mial 2 albo jeszcze jakies obrysowki na pryzczepse to ich wogole nie bedzie widac

 

cos jest w takim razie nie tak...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

W Astrze bez REC jest ponoc odpowiedznia wiązka GM http://img689.imageshack.us/img689/3290/dscn4716x.jpgktóra daje możliwośc podłączenia bez żadnej gimnastyki. Może ktoś wie jaki ma nr ta wiązka. Przekaźnik GM 69 121 634.

Witam

 

czy jest szansa na ponowne dodanie zdjęcia?

Mam też taki problem że nie mam RECa i nigdzie nie mogę znaleść jednoznacznej odpowiedzi jak podłącyć wiązkę.

 

dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Mam astra hb i pytanie jak mam znalesc prąd do gniazda do haka bo rozumiem e powinna znajdować się oryginalną kostka w bagażniku do której się podlcza cały prąd do haka.piszecie tu o jakimś rec

 

jak można jaśniej co to jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Odświeżam temat bo chce zamontować hak. Mam Astrę H bez Reca. Wszędzie szukam coś w stylu "Zrób to sam" ale nigdzie nie mogę znaleźć. Proszę o rady.


Jeszcze dodam że nie mam komputera pokładowego który pokazuje przepalone żarówki, więc może można bezpośrednio wpiąć się w instalacje bez modułu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności