Skocz do zawartości

problem z silniczkiem wentylacji


Gość fun with live

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fun with live

Witam wszystkich i z góry przepraszam jak temat już był poruszany ale niestety jakos nie natrafiłem konkretnie na problem mojego typu.

Kupiłem mies. temu Vectre i od początku u sprzedającego po otworzeniu drzwi nawet jeśli nie było kluczyka w stacyjce przez ok 5 sekund pod deską rozdzielczą było słychac takie "pykanie" dosc głosne i w szybkim tempie.słychac je było tez nawet jak samochód stał i na podwórku i nikt nic nie otwierał. o tak sobie poprostu kiedy chciał to "pykał" sprzedający stwierdził ze to centralny zamek i tak ma byc. oczywiscie nie uwierzyłem i nastawiłem sie na jakis przeglad tego problemu. fachowcy twierdzili ze to pod komputer trzeba ze to centralny zamek i takie tam. ale wczoraj juz tak mnie to zdenerwowało przy sprzataniu ze wykręciłem schowek w desce rozdzielczej i zaczołem szukac. Znalazłem okazało sie ze to przekaznik od otwierania i zamykania cyrkulacji powietrza. wyciągnołem, rozebrałem i okazało sie ze jest wysypany jeden z trybików. A teraz moje pytania: narazie go nie wkładałem. nastała błoga cisza w samochodzie :) ale pewnie pokażą sie jakies błedy, prawda? szukałem na allegro takiego sterownika i są tylko róznią sie numerami, czy mozna jakos sprawdzic po nr win jaki konktetnie mi trzeba sterownik? a moze te numery nie są az tak istotne? dlaczego nawet przy wyłączonej stacyjce to sie załączało? czy w z powody braku sterownika bedzie normalnie działac klima? a moze poprostu zamknąc tą cyrkulacje i dac sobie spokój bo i tak nigdy tego nie używałem. Trochę sie rozpisałem ale widzicie ze temat nietypowy. pomóżcie i poradzcie coś jak możecie.

 

w załączniku dodałem foto przekaźnika z numerem jak mój.

post-30363-0-34125700-1335433117_thumb.jpg

Edytowane przez fun with live

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniczki włączają się po otwarciu drzwi, też mam jeden uszkodzony i pyka aczkolwiek pracuje normalnie. Czy wyskoczy błąd nie wiem ale chyba nie. Jeśli będziesz miał cały czas zamknięty obieg to się "utopisz" w wilgoci więc jepiej żeby działał. Szukaj po numerze Valeo na allegro, google lub ostatecznie aso.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fun with live

udało mi się znaleźc jeden taki silniczek na allegro ale nie mam pewności co do mojego. po obserwacjach, po pierwsze wydaje mi sie ze za długo pracuje, na otwarcie lub zamknięcie potrzeba mu ok 4 sekund, mój ten pracuje dwa razy dłużej (moze dlatego te ząbki na trybiku wyłamało bo miał opór przez kilka sekund), po drugie z tyłu silniczka jest łopatka która otwiera cały mechanizm, potrzebna jest jedna, a u mnie jest dwie. stąd zastanawiam sie czy to taki jak powinien byc. nie mam pojęcia jak jak to dokładnie sprawdzic. sredni interes zakupic nowy i żeby po chwili było to samo :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności