Skocz do zawartości

vectra czerwona zmatowiał lakier i dziwne zacieki


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mateogucio

Witam wszystkich. mam mały problem :( w piątek umyłem auto no myjce ciśnieniowej. wszystko zrobiłem jak należy.wsiadłem i pojechałem po wyschnięciu wody zwróciłem uwagę że powłoka lakieru ma dziwny kolor zacieki zmatowanie. pomyślałem że żle jest spłukany więc pojechałem znów umyci ale to nie dało skutku. u mnie no osiedlu otworzyli nową myjkę nazywa się pingwin i ma ona taki program jak mycie wstępne który urzyłem. własiciciel myjki twierdzi że to nie możliwe że to jego chemia zrobiła.może mi ktoś doradzić co z tym robić. czy zastosowanie wosku koloryzującego sonax odzyskam blask lakieru i po unyciu kolor znów nie zejdzie :(?????????????????????? w załączniku są zdjęcia samochodu z przed mycia i po myciu i takie jest całe auto tam gdzie było kiedyś malowane czyli zderzaki i o dziwo klamki i listwy to nie ruszyło lakieru.

post-28683-0-87046300-1335627287_thumb.jpg

post-28683-0-86904500-1335627645_thumb.jpg

post-28683-0-96632300-1335627655_thumb.jpg

post-28683-0-87253500-1335627672_thumb.jpg

post-28683-0-99135600-1335627685_thumb.jpg

Edytowane przez mateogucio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość michu93

moim zdaniem to definitywnie wina chemii używanej na tej myjni.

porozmawiaj jeszcze raz z właścicielem, spróbuj "odzyskać" lakier - niech zapłaci albo np. w połowie za odnowienie lakieru.

spróbuj któryś element z boku przetrzeć płynem do szyb - ale nie taki z biedronki. zobaczysz czy schodzą te zacieki.

jak schodzą to wilgotną szmatką przetrzyj całe auto, później przepoleruj sonaxem np, i zabezpiecz to woskiem.

I nigdy więcej nie jedź na tą myjkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość mateogucio

moim zdaniem to definitywnie wina chemii używanej na tej myjni.

porozmawiaj jeszcze raz z właścicielem, spróbuj "odzyskać" lakier - niech zapłaci albo np. w połowie za odnowienie lakieru.

spróbuj któryś element z boku przetrzeć płynem do szyb - ale nie taki z biedronki. zobaczysz czy schodzą te zacieki.

jak schodzą to wilgotną szmatką przetrzyj całe auto, później przepoleruj sonaxem np, i zabezpiecz to woskiem.

I nigdy więcej nie jedź na tą myjkę.

dzięki za doradzenie gadałem z facetem a on mi na to że mogę go zaskarżyć do sądu. bo on ma homologacje i certyfikaty na te produkty więc będzie ciężka sprawa. 2 tygodnie temu przejechałem vectre sonaxem koloryzującym i był dobry efekt ale niestety po umyciu zrobiło się to samo. :( tydzień temu polorowałem auto pasta tempo i efekt jest super wszystko zeszło i autko wygląda super. moim zdanie ta chemia co on ma na tej myjce po prostu nie współgrała z sonaxem i po spłókaniu zimną wodą powstały te zacieki. jeszcze raz dzięki za odp. trzymaj się.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności